تجمیع آرا نیاز به زمان بیشتری دارد/ دقت را فدای سرعت نمی کنیم

اهواز- رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر خوزستان گفت: تجمیع آرا نیاز به زمان بیشتری دارد که ازاین‌رو هیچ وقت دقت و امانت‌داری را فدای سرعت نمی‌کنیم و باید این تأخیر را بپذیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم ساعدی عصر امروز یکشنبه با تقدیر از حضور مردم خوزستان در ساعات اولیه پای صندوق‌های رأی برای لبیک به رهبری و خلق حماسه‌ای دیگر اظهار کرد: همه مردم اطلاع دارند که ابتدا مبنا بر برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در کلان‌شهر اهواز بود؛ وقتی اخذ رأی به صورت دستی و حتی شمارش آن نیز به صورت دستی انجام بگیرد، قاعدتاً نتیجه دیرتر از پیش‌بینی‌های صورت گرفته اعلام می‌شود.

وی بر صیانت زمان ولی بدون فدا شدن صحت تأکید کرد و افزود: وزارت کشور نتوانست کارت‌های الکترونیکی مورد نظر را تأمین و به موقع ارسال کند و ازاین‌رو شاهد تأخیر در تجمیع آرا و ثبت در سیستم هستیم؛ هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر خوزستان و ستاد انتخابات این استان تصمیم بر این گرفتند که مردم را در ساعات اولیه برگزاری انتخاب دلسرد نکنند و ازاین‌رو تا پایان اخذ رأی سه مدل صورت‌جلسه تمام الکترونیک، تمام دستی و تلفیق دستی الکترونیکی وجود دارد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر خوزستان با اشاره به اینکه تجمیع آرا نیاز به زمان بیشتری دارد، تصریح کرد: به موقع تمام صندوق‌های شعب اخذ رأی را تحویل گرفته و هیئت نظارت با هیئت اجرایی همکاری خوبی داشته و هیچ خلل و تأخیری در روند برگزاری انتخابات وجود نداشته است.

ساعدی با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در تحویل صورت‌جلسات و صندوق آرا وجود نداشت، گفت: وزارت کشور اولویت را به تجمیع آرای ریاست جمهوری داده بود و تمام هیئت اجرایی و نظارت مجبور بودند که طرح تجمیع آرای ریاست جمهوری را به اتمام رسانده و بعد به مقوله شورای شهر ورود کنند.

وی ادامه داد: برخی از کاندیدا و مردم تأخیر در اعلام نتایج را به عنوان خدشه تلقی می‌کنند که این را قبول نداریم بلکه اینجا کلان‌شهر است و همه می‌دانند که شمارش آرا و بعد تجمیع آن در سیستم قطعاً زمان می‌برد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر خوزستان با اشاره به اینکه کاربران در حال ثبت صورت‌جلسات در سامانه‌های وزارت کشور هستند، بیان کرد: شمارش آرا در شعب صورت گرفته ولی در ستاد مرکزی انتخابات اهواز آنها را در سامانه‌های اینترنتی تجمیع می‌کنند؛ ورود همه لیست‌ها برای تجمیع در سامانه از سوی کاربران مورد تأیید قطعاً زمان می‌برد.

ساعدی با اشاره به نگرانی مردم و ناراحتی کاندیدا از تأخیر در اعلام نتایج عنوان کرد: هیچ‌وقت دقت و امانت‌داری را فدای سرعت نمی‌کنیم و باید این تأخیر را بپذیریم؛ با نظارت دقیق صیانت از آرای مردم را انجام می‌دهیم.

وی در خصوص انتشار لیست‌های اعلامی در فضای مجازی گفت: این اسامی دروغ محض و توهم است و آن را جایز نمی‌دانیم و حتماً از این التهاب ایجاد شده بین مردم نمی‌گذریم و مراجع ذیصلاح باید با افرادی که شایعه پراکنی می‌کنند، برخورد کند.

ساعدی در خصوص تطمیع در روز اخذ رأی، سوءاستفاده برخی افراد و یا حتی خرید رأی بیان کرد: یک سری مراجع ذیصلاح در اطراف شعبه مسائل را رصد کرده و امنیت برگزاری انتخابات تحت نظر بود که ازاین‌رو و بر حسب اخبار واصله برخوردهای لازم صورت گرفته و اجازه تزویر و خرید آرا ندادند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر خوزستان تأکید کرد: اگر کسی مستندات لازم را در این زمینه دارد باید آن را به هیئت نظارت ارسال کند تا پیگیری و برخورد لازم را انجام دهیم؛ در صورت اثبات تخلف امکان باطل شدن آرای کاندید متخلف وجود دارد حتی اگر در لیست منتخبان باشد.

کد خبر 5240465

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =