شیوع کرونا ۱۰ الی ۱۹ درصد مشارکت در انتخابات را کاهش داد

ورامین- معاون ستاد انتخاباتی آیت الله رییسی گفت: بررسی ها نشان می دهد، شیوع کرونا ۱۰ الی ۱۹ درصد مشارکت در انتخابات را کاهش داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن منصوری شامگاه سه شنبه در جشن میلاد امام رضا (ع) و شکرانه حضور در انتخابات و تشکیل دولت انقلابی طی سخنانی اظهار داشت: شعار «هر خانه یک ستاد» در انتخابات برای آیت الله رئیسی محقق شد.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری پس از انتخابات گفت: باید به واسطه حضور مردم در انتخابات «شکر بی پایان» داشت، مردم با حضور قریب به ۵۰ درصدی در انتخابات اصل نظام اسلامی را تأیید کردند، شرایط کشور واقعاً سخت است و وجود کرونا سبب کاهش ۱۰ الی ۱۹ درصدی مردم در انتخابات بود و از سوی دیگر وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم نیز قطعاً در حضور در انتخابات مؤثر است، بالاخره وضعیت عمومی اقتصادی مردم کاملاً روشن است.

در برخی شعب ساعت ۱۱ صبح هنوز رأی گیری آغاز نشده بود

معاون ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی در سراسر کشور تلاش رسانه‌های بیگانه و ماهواره‌ها برای کاهش مشارکت در انتخابات و نیز برخی کارشکنی‌ها در جریان فرآیند انتخابات را در کاهش مشارکت مؤثر دانست و گفت: انصافاً در وزارت کشور بداخلاقی‌هایی دیده شد، هر آنچه می‌توانستند، انجام دادند، در دوره قبل نیز آیت الله رئیسی ۱۶ میلیون رأی آورد، اما حتی ۱۶ ثانیه نیز وقت نظام را با ایجاد حاشیه نگرفت، شما سال ۸۸ را دیدید، مدعی تقلب در انتخابات شدند و چندین ماه وقت کشور را گرفتند و کشور را تا ورطه سقوط برده و آسیب‌های جدی امنیتی، سیاسی و اقتصادی وارد کردند.

منصوری گفت: اما در سال ۹۶ نیز انتقاداتی بود، اما از آن عبور کردیم، این دور از انتخابات نیز باید ساعت ۷ شاهد آغاز انتخابات می‌بودیم، اما برخی شعب هنوز ساعت ۱۱ نیز فرآیند رأی گیری را آغاز نکرده بودند و کندی و تأخیر در پهنای باند و عدم توزیع مناسب تعرفه‌ها آسیب‌هایی زد و این امور باید پیگیری شود، تا شاهد اصلاح روند باشیم.

وی به گام‌های پنجگانه تحقق تمدن اسلامی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مورد اشاره قرار داد و گفت: اول تشکیل و تحقق انقلاب اسلامی، دوم تحقق نظام اسلامی، سوم دولت اسلامی، چهارم جامعه اسلامی و پنجم تمدن نوین اسلامی پنج گامی است که حضرت آقا برشمردند، در سال ۵۷ انقلاب اسلامی محقق شد و نظام اسلامی و جمهوری اسلامی نیز تحقق یافت، اما متأسفانه پس از گذشت بیش از ۴۰ سال هنوز گام سوم یعنی تحقق دولت اسلامی برداشته نشده است.

رأی صندوق‌های منظریه، اقدسیه و نیاوران یکپارچه آقای رئیسی بود

معاون ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی دولت اسلامی را مقدمه ساخت جامعه اسلامی دانست و گفت: در تحقق جامعه اسلامی دیر کردیم و سال‌ها جمهوری اسلامی در تحقق دولت اسلامی گیر کرد و همین امر سبب شده که وضعیت جامعه اسلامی در برخی موارد مورد تأیید مردم شریف نیست، اما به نظر می‌رسد، با این انتخابات گام بسیار بلندی برای دولت اسلامی برداشته شده است.

منصوری با بیان اینکه رئیس جمهور قدم به قدم پشت ولایت گام بر می‌دارد، گفت: در دوره‌های قبل افرادی خود را کارشناس ارشد در برخی حوزه‌ها می‌دانستند، اما در نهایت اتفاقاتی افتاد، که نباید می‌افتاد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود دستاوردهای انتخابات اخیر را زیاد توصیف کرد و گفت: در این انتخابات بافت سیاسی و اجتماعی کشور تغییر کرد، در این انتخابات توده‌های مختلف به صورت یکپارچه رأی دادند، روز بعد از انتخابات میزان آرا برخی از صندوق‌ها را بررسی می‌کردم، صندوق‌های منظریه، اقدسیه، نیاوران و بسیاری از صندوق‌های شمال شهر یکپارچه به آقای رئیسی رأی داده بودند، در برخی از صندوق‌ها آقای رئیسی تا ۱۰ برابر نفر دوم در صندوق رأی داشت.

انتخاب یک شخص با رأی متزلزل پایه‌های امنیت ملی را به خطر می‌انداخت

منصوری گفت: این یعنی اقشار مختلف به اصلاح و تغییر شرایط موجود دل بسته اند، این اجماع و اتفاق نظر ملی بین مردم، گروه‌ها و همه سلایق از دستاوردهای این انتخابات بود، که بسیار اهمیت داشت، اینکه مردم مجدداً اصل گفتمان انقلاب اسلامی را انتخاب کردند، نشان دهنده این است، که مردم اصل گفتمان انقلاب اسلامی را انتخاب کردند.

وی افزود: دستاورد دیگر این انتخابات تحکیم امنیت ملی بود، انتخاب فرد متزلزل و یا کسی که با رأی متزلزل انتخاب شده باشد، پایه‌های امنیت ملی را به خطر خواهد انداخت، این دور برای اولین بار بود، که اهل سنت بزرگوار از گزینه این گفتمان حمایت کردند و این دستاورد بزرگ و آشتی ملی را روایت می‌کند، اینها جزو سرمایه‌ها و دستاوردهای انقلاب است، در این گشور همه افراد، حتی آن‌ها که شرکت نکردند، نیز حق دارند و رئیس جمهور منتخب، رئیس جمهور همه مردم است.

معاون ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی دولت اسلامی با بیان اینکه باید ادبیات انتخاباتی خود را تغییر دهیم، گفت: اینکه یک شخص در انتخابات شرکت کرده و بر این نظام و انقلاب صحه گذاشته قابل احترام است و باید لفظ آرا باطله را اصلاح کنیم.

کد خبر 5242263

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 4 =

  نظرات

  • Amo IR ۲۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   0 0
   کاش انتخابات الکترونیک برگزار می‌شد تا همه ما که بخاطر ترس از،کرونا رای ندادیم میتونستیم مشارکت قوی داشته باشیم