ورود بیش از ۶ هزار هنرآموز جدید به هنرستان ها

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش از ورود بیش از ۶ هزار هنرآموز جدید برای تدریس در هنرستان‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سیدمصطفی آذرکیش، در تبیین اقدامات انجام شده پیرامون هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم اظهار کرد: فرآیند هدایت تحصیلی از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ آغاز و هماهنگی های لازم با استان ها صورت گرفته است.

وی افزود: معرفی رشته‌های جدید در هفته معرفی مشاغل و در قالب نمایشگاه‌های مجازی در طول سال انجام شده است. تأکید ما به ادارات آموزش و پرورش استان ها این است که توسعه متوازن در شاخه های نظری، فنی، حرفه ای و کاردانش با توجه به اسناد بالادستی انجام شود. لذا سهم قابل تحقق رشته ها را برای استان ها مشخص و به آن ها اعلام کردیم.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان این که هدایت تحصیلی بر اساس آیین نامه مربوط و تکالیف قانونی در سطح مناطق در حال انجام است گفت: با شروع رسمی ثبت نام مدارس، به طور مستمر هدایت تحصیلی را رصد و پایش خواهیم کرد و پشتیبانی های لازم را انجام خواهیم داد.

آذرکیش با بیان این که از فروردین سال گذشته تا فروردین ۱۴۰۰ بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز هنرستان تخصیص یافته، گفت: این اعتبار از محل فروش دو درصد عوارض گاز و بودجه سنواتی تجهیزات هنرستان ها تخصیص یافته است. طی سال های اخیر به طور میانگین سالانه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای این امر تخصیص پیدا می کرد؛ اما این اعتبار در سال گذشته یک باره به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید و این مهم حاکی از اراده‌ی محکم آموزش و پرورش برای تقویت هنرستان ها است.

آذرکیش ضمن اعلام این که مهرماه امسال بیش از ۶۰۰۰ هنرآموز جدید برای تدریس در هنرستان ها جذب خواهند شد، افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته، رشته های جدیدی در هنرستان ها ایجاد کرده ایم که با رویکرد توجه به رفع نیازهای ملی، کاهش نرخ بیکاری و همسو با نیازهای بازار کار صورت گرفته و در هدایت تحصیلی مؤثر است.

به گفته آذرکیش، هدف گذاری نرخ پوشش تحصیل در دوره فنی و حرفه ای و کاردانش در قانون برنامه ششم توسعه، ۵۰ درصد است. اکنون این نرخ ۳۶ درصد است و هدفگذاری امسال ما برای ورودی پایه دهم حدود ۴۴.۷۶ درصد است و امیدواریم این درصد محقق شود.

کد خبر 5245144

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =