سازمان جهانی سیکهای کانادا نسبت به تصمیم اداره مهاجرت کانادا مبنی بر نپذیرفتن درخواستهای مهاجرتی که از عناوین " سینگ " و یا "کاور" در آنها استفاده شده ابراز تأسف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع اینترنتی، نامهای "سینگ " و "کاور" به ترتیب برای مردان و زنان بیش از 300 سال است که درمیان مومنان به آئین سیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سازمان جهانی سیکهای کانادا در بیانیه ای اظهار داشت: سیکهای این کشور به ارزشهای کانادایی چون: تساوی، آزادی دینی و حمایت از شأن انسانی افتخار کرده و در عین حال نسبت به این سیاست کانادا که سیکها را وادار به تغییر نام خانوادگی خود می کنند  ابراز تأسف می کند.

این بیانیه می افزاید: تغییر نام خانوادگی که صدها سال است میان خانواده های سیکها حفظ شده به معنای نفی ارشهایی است که مومنان سیک هزاران سال است به آن پایبند بوده است.

سازمان جهانی سیکهای کانادا همچنین نسبت به تعبیری که مقامات کانادا  درباره این عناوین به کار برده و آنها را "بسیار شایع " توصیف کرده ابراز نگرانی کرد و علت این را که تاکنون سیاستی برای سایر نامهای خانوادگی اتخاذ نشده جویا شد.

رئیس این سازمان گفت: سیاست مهاجرت این کشور نه تنها اهانتی نسبت به سیکها محسوب می شود بلکه تمام موارد تصریح شده در قانون کانادا را نقض می‌کند.

کد خبر 524565

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha