«کانون نماز» در دانشگاه‌ های علوم پزشکی گسترش می یابد

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت درباره ترویج فرهنگ نماز در دانشگاه‌ ها و مراکز درمانی گفت: «کانون نماز» در سطح دانشگاه‌ های علوم پزشکی گسترش می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سیما سادات لاری، در اولین جلسه اقامه نماز وزارت بهداشت، با اشاره به گسترش نماز در محیط‌ های دانشگاهی، گفت: باید برای جذب نمازگزار از جوان‌ ها و ایده‌ های جدید بهره بگیریم، چراکه نسل جدید مجهز به روش‌ های خلاقانه‌ برای القای نماز و مفاهیم دینی و آموزشی است. این افکار می ‌تواند به گسترش نماز در سطح دانشگاه‌ ها کمک کند.

وی ادامه داد: ما در تمام بازدیدهایی که از دانشگاه‌ های علوم پزشکی سراسر کشور داشتیم، به ‌طور ویژه به نمازخانه‌ ها، مساجد و نشان و بقعه شهدا توجه ویژه داشتیم. معمولا مساجد و نشان شهدا در یک محوطه نزدیک به هم قرار دارد که می‌ شود از آنها برای اهداف مختلف و گسترش فرهنگ دینی بهره برد.

لاری با اشاره به اهمیت ایجاد و گسترش «کانون نماز» در سطح دانشگاه‌ های علوم پزشکی عنوان کرد: اگر بتوانیم از نمازخانه ‌ها به صورت دومنظوره استفاده کنیم و در کنار انجام فرایض دینی کانون‌ های فرهنگی را به آنجا منتقل کنیم به رونق توامان مسجد و کانون‌های فرهنگی اضافه خواهیم کرد.

وی گفت: فراموش نکنیم این اتفاق در اوایل انقلاب رخ داد و مسجد مرجعی برای فعالیت‌ های فرهنگی، کتابخانه و امور دینی بود. ما باید زمینه را به صورت غیرمستقیم برای فعالیت های دینی در حوزه نماز فراهم کنیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت افزود: نمازخانه باید یکی از زیباترین اماکن داخل دانشگاه باشد تا حس‌ و حال معنوی و رغبت خوبی را در بین نمازگزاران پدید آورد.

وضعیت دانشگاه‌ های علوم پزشکی در حوزه نماز دلگرم‌ کننده است

در ادامه، حجت ‌الاسلام سعید کرمی، مدیرکل فرهنگی و امور اجتماعی نهاد رهبری در دانشگاه ها در این نشست با اشاره به اهمیت نماز و فعالیت در حوزه ترویج نماز عنوان کرد: هرچقدر در زمینه گسترش و ترویج نماز فعالیت کنیم باز کافی نیست، اما خوشبختانه در این شرایط اهتمام و حس به اقامه نماز در بین دانشگاه‌ های علوم پزشکی دلگرم‌ کننده است. بازدیدهای ما و آنچه در سطح این دانشگاه‌ ها اتفاق افتاده نشان از آن دارد که روند کلی اقامه نماز در سطح وزارت بهداشت رضایت ‌بخش است.

وی ادامه داد: مهم تر از تجهیزات و امکانات سخت ‌افزاری در حوزه نمازخانه‌ ها و مساجد، افزایش اثرگذاری در بین افراد و مخاطبان اهمیت زیادی دارد. ما هرچه بتوانیم نمازگزاران بیشتری را جذب کنیم میزان فعالیت‌ هایمان در این حوزه تاثیرگذارتر خواهد بود.

کد خبر 5250790

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha