هوای اصفهان و سجزی همچنان ناسالم است

اصفهان- کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای صبح امروز این کلانشهر با میانگین ۱۳۵ برای گروه‌های آسیب پذیر ناسالم است.

محمود مزارع در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کیفیت هوای صبح امروز کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۳۵ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی ادامه داد: امروز میانگین کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با شاخص ۱۳۴ و خیابان رودکی با شاخص ۱۱۶ برای گروه‌های حساس و براساس داده‌های ایستگاه میدان احمدآباد برای عموم شهروندان ناسالم است.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: میانگین کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب با شاخص ۹۴، خیابان باهنر با شاخص ۸۹، خیابان رهنان با شاخص ۷۲، خیابان‌های کاوه و فرشادی با شاخص ۷۱، میدان فیض با شاخص ۷۷ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۸ بیانگر وضعیت قابل قبول در این مناطق است.

مزارع ابراز داشت: امروز کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۱۴۷ ناسالم برای گروه‌های حساس و در مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۸۹ و ۸۱ سالم است.

به گزارش مهر، بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز وزش باد به نسبت شدید و خیزش گرد و خاک به ویژه در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی اصفهان پیش بینی می‌شود که بر کاهش کیفیت هوای این مناطق تأثیر گذار است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5251501

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =