کارت هوشمند برای بیش از ۱۶ هزار نفر معلول در زنجان صادر شده است

زنجان-معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان به صدور کارت هوشمند برای معلولان در استان زنجان اشاره کرد و گفت: تاکنون برای ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر معلول در استان کارت هوشمند صادر شده است.

فرهاد میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر به صدور کارت هوشمند برای معلولان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: تاکنون برای ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر معلول در استان کارت هوشمند صادر شده است.

وی اظهار کرد: ۲۲ هزار معلول در استان زنجان تحت پوشش بهزیستی هستند و از خدمات درمانی و توانبخشی استفاده می‌کنند و این تعداد معلول شامل معلولین ذهنی، جسمی، شنوایی، بینایی، روان و سالمندان هستند.

معاون امور توان بخشی بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه کارت هوشمند برای معلولان از نیمه دوم سال ۹۲ شروع شده است، گفت: معاونت توان‌بخشی مجموعه‌ای است که اقدامات هدفمند را برای قادرسازی فرد معلول به‌منظور دست یابی به سطح نهایی توانایی و عملکرد جسمی، حسی، ذهنی، روانی، اجتماعی و حفظ این توانایی‌ها انجام می‌دهد.

میرزایی به مزایای صدور کارت بین‌المللی معلولان اشاره کرد و یاد آور شد: با صدور این کارت افراد معلول می‌توانند در سراسر جهان بدون ارائه گواهی، از خدمات سازمان‌های مرتبط با حوزه معلولان استفاده کنند و بهزیستی استان در صدور کارت هوشمند برای معلولین عملکرد خوبی دارد.

وی ابراز داشت: طی سال گذشته ۸۴۰ نفر هم به تعداد آمار معلولین در استان افزوده شده و مشخصات این تعداد ثبت خواهد شد و برای این تعداد هم کارت هوشمند صادر می‌شود.

کد خبر 5256902

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =