دانش آموزان و فرهنگیان برتر کردستانی تجلیل شدند

سنندج-برگزیدگان استانی ششمین جشنواره تلاش ویژه فرهنگیان و دانش آموزان در سنندج تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نامدار روز سه شنبه آئین تجلیل از دانش آموزان برتر و فرهنگیان تلاشگر حوزه آموزش متوسطه استان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹، اظهار کرد: امروز در ششمین جشن بزرگ تلاش که به صورت مجازی برگزار شد از هزار و ۱۰۰ فرهنگی و دانش آموز افتخار آفرین و تلاشگر حوزه آموزش متوسطه استان تجلیل به عمل آمد.


وی هدف از برگزاری جشن تلاش را تجلیل از تلاش و زحمات معلمان کارآمد و تلاشگر استان که در اجرای شاخص‌های عملکردی اولویت دار معاونت آموزش متوسطه و همچنین تجلیل از دانش آموزان برگزیده علمی در حوزه‌های مختلف عنوان کرد.


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان، وجود نیروی انسانی توانمند و متعهد را یکی از افتخارات آموزش و پرورش استان عنوان کرد و افزود: علیرغم اینکه کردستان نسبت به سایر استان‌ها از نظر فضا و تجهیزات از امکانات کم‌تری برخوردار است اما خوشبختانه شاهد موفقیت‌های چشمگیری در این حوزه هستیم.


نامدار با اشاره به اینکه آموزش دوره ابتدایی، متوسطه و فنی حرفه‌ای زیر بنای توسعه هر استانی است، اظهار کرد: توسعه آموزشی وظیفه اصلی مدیران آموزش و پرورش است لذا اگر در هر استانی این مهم جدی مورد بررسی قرار نگیرد توسعه آموزشی در آن استان به وجود نخواهد آمد.


وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان کردستان در زمینه کنکور به ویژه مدیران مدارس اقدامات مؤثری انجام داده است، بیان کرد: آموزش و پرورش در کنار سازمان فنی و حرفه‌ای به موضوع کنکور اهمیت داده و خوشبختانه نتایج مثبتی به دست آمده است.


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان، تحصیل دختران را یک امر مقدس عنوان کرد و گفت: در استان کردستان توسعه اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه میانگین سطح سواد زنان با مردان برابر باشد و در این راستا تلاش‌های زیادی انجام شده است.


نامدار ادامه داد: تعداد دانش آموزان پسر و دختر شهرستان سنندج در مقطع متوسطه برابر بوده و این نشان از توسعه یافتگی این شهر است.


وی با بیان اینکه پژوهش سرا و گروه‌های آموزشی مغز متفکر جامعه هستند، خاطرنشان کرد: فعالیت مثمر ثمر در این گروه‌ها موجب تحول عظیم آموزش خواهد شد.

کد خبر 5257108

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =