برخورداری نقاط مختلف استان فارس از پروژه انتقال آب دریا

شیراز- رئیس شورای راهبردی انتقال آب به فارس گفت: پروژه انتقال آب دریا به جنوب فارس در فاز بعدی برای سایر نقاط استان نیز تعریف می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رضازاده صبح شنبه در مراسم شروع آغاز عملیات لوله گذاری خط انتقال آب از دریا به جنوب فارس ضمن تشکر و قدردانی از بزرگان و تاثیرگذاران فارس اظهار کرد: در مرحله اول، آب را تا مهر و لامرد می‌آوریم و از آنجایی که همه استان تشنه این آب هستند بنا داریم در مراحل بعدی این مهم به دیگر مناطق استان فارس اتفاق بیابد.

وی گفت: خوشبختانه امروز قرارداد مابین شرکت پیمانکار و ایمیدرو نیز بسته شد.

همچنین در ادامه جلسه وجیه الله جعفری رئیس هئیت مدیره، و مدیرعامل ایمیدرو اظهار کرد: امروز شاهد توسعه و ایجاد زیرساخت‌ها در منطقه هستیم و باید در نظر داشت که بدون زیرساخت‌ها نباید انتظار ترقی داشت.

او گفت: ۹۳ هزار میلیارد مترمکعب آب مصرفی کشور است و وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس وظیفه ذاتی خود در این بخش هم ورود کرده است.

عنایت الله رحیمی استاندار فارس نیز در این مراسم گفت: فارغ از مسائل سیاسی باید از بزرگان استان و پتانسیل‌های موجود استفاده کرد.

وی گفت: دکتر موسوی نماینده مردم منطقه مشفقانه و با انگیزه کمک در تمامی مسائل شهرستان‌های لامرد ومهر ورود می‌کنند.

وی افزود: آب یکی از مهم‌ترین مسائل زیستی است و اجرای این طرح بسیار ارزشمند محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۶۷ طرح ملی در استان فارس وجود دارد، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی باید آب شهر جدید تابناک را نیز عملیاتی کند.

همچنین موسی موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در این مراسم تصریح کرد: بر اساس گزارش کارشناسان، ما ابرچالش آب را داریم. در حال حاضر سه درصد آب شرب و ۹۷ درصد آب شور وجود دارد.

وی گفت: در سال گذشته در شهرستان‌های لامرد و مهر، ۲۴ میلی متر بیشتر باران داشته ایم و از سویی دیگر چاه‌های ما قابلیت کف شکنی نیز ندارند و بعضی از مناطق هم سه الی چهار ساعت بیشتر آب ندارند.

وی گفت: تنها راهکار ما استفاده از آب تمام ناشدنی دریاست.

وی به تاریخچه آب از دریا به لامرد و مهر اشاره کرد و گفت: از سال ۹۴ با پیگیری‌هایی که انجام شد، بعد از چندین مکاتبه پذیرفته شد که آب از دریا به لامرد انتقال یابد.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ما دوست داشتیم در دوسال گذشته این پروژه افتتاح می‌شد و در این یکسال فراز و فرود زیادی نیز داشته ایم.

همچنین ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان در این آئین گفت: از ابتدای مجلس یازدهم تمام توانمان را معطوف به فعالیت‌های بزرگ کردیم که باعث پیشرفت استان شود و در حال حاضر نزدیک به ۵۱۰۰ پروژه عظیم در استان فارس وجود دارد.

وی گفت: امروز نیاز به آب شرب در استان بسیار احساس می‌شود به طوریکه نیاز مصرفی استان در شبانه روز ۲۰۰ میلیون مترمکعب است.

کد خبر 5259584

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =