برای تامین مرغ مشکلی نداریم / تاخیر در توزیع موجب تشکیل صف شد

همدان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: در حال حاضر در رابطه با تأمین مرغ برای مردم مشکلی نداریم و تا آنجا که بتوانیم مرغ گرم توزیع می‌کنیم.

ظاهر پور مجاهد در گفت و گو خبرنگار مهر در رابطه با مسائل مطرح شده در مورد توزیع مرغ و صف‌های ایجاد شده برای خرید مرغ در استان اظهار کرد: از تاریخ ۱ تیر تا ۱۳ تیر به طور متوسط ۱۸۰ تن مرغ در استان توزیع شده است که حدود ۴۰ تا ۵۰ تن هر روز در شهر همدان توزیع می‌شود اما از ۱۴ تیر به بعد به دلیل گرمای هوا مقدار جوجه‌ریزی افت پیدا کرده است.

وی افزود: در استان‌هایی گرمسیر جوجه ریزی متوقف می‌شود به همین دلیل در شهرهایی مثل تهران و خوزستان تمایل برای خرید مرغ زنده از استان ما و استان‌های دیگر مثل کردستان، استان مرکزی و کرمانشاه وجود دارد و مرغداران تمایل دارند که مرغ زنده را به کشتارگاه‌های استان‌های دیگر بالاتر از نرخ مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان بفروشند که باعث شد مقداری تأمین مرغ ما کاهش پیدا کند و به چالش بخوریم که با همکاری نیروی انتظامی حدود ۶ شب است که جلوی خروج مرغ از استان را گرفته‌ایم تا بتوانیم تأمین مرغ استان را تأمین کنیم.

پور مجاهد ادامه داد: از ۱۴ تیر تا حدود چهار روز پیش ۱۰۰ تا ۱۲۰ تن مرغ توزیع کردیم که تقریباً ۳۰ تا ۴۰ تن مرغ هر روز در همدان توزیع شده است و در دو روز اخیر روزانه حدود ۱۴۰ تن مرغ در استان توزیع شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان بیان کرد: توزیع روزانه ۱۲۰ تا ۱۳۰ تن مرغ در استان روال عادی است و ما به تفاوت آن مرغ منجمد کیلویی ۲۱ هزار تومان توزیع می‌شود اما مشکل این است که واحدهای صنفی با این توجیه که فروش مرغ با قیمت مصوب صرفه اقتصادی ندارد ممکن است از فروش آن خودداری و آن را قطعه بندی کنند تعداد زیادی هم پرونده برای این موضوع توسط بازرسین تهیه شده است و به تعزیرات حکومتی داده شده است

وی خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر در رابطه با تأمین مرغ برای مردم مشکلی نداریم و تا آنجا که بتوانیم و جوجه ریزی انجام شود و مرغداران مرغ گرم را به کشتارگاه‌ها تحویل دهند مرغ گرم توزیع می‌کنیم که مقدار آن از ۸۰ یا ۹۰ تن کمتر نیست و مابقی را مرغ منجمد توزیع می‌کنیم علت ایجاد صف تأخیر سه یا چهار روزه در توزیع مرغ بود اما مردم خوب و عزیز ما باید رعایت کنند و همین طور واحدهای صنفی و توزیع مرغ هم باید مراعات مردم را کنند، انصاف داشته باشند و به سود کم راضی باشند تا این مورد خاص را بگذرانیم.

پور مجاهد در پاسخ به سوال علت اتمام مرغ در مراکز توزیع حوالی ظهر بیان کرد: به دلیل گزارش‌های صدا و سیما و نشان دادن صف مرغ در تهران و شهرهای دیگر مردم احساس خطر کردند و مقدار بیشتری مرغ خریداری می‌کنند خواهش می‌کنیم به اندازه نیازشان و به موقع خرید کنند؛ ما هم تلاش می‌کنیم میزان ۱۲۰ تا ۱۳۰ تومان مرغ در استان را روزانه تأمین کنیم.

معاون استاندار در مورد تدابیر اندیشیده شده برای کنترل توزیع و ایجاد نشدن صف مرغ اظهار کرد: برنامه برای کنترل این است که مرغ را به موقع به واحدهای صنفی و فروشگاه‌های بزرگ و مخصوصاً حاشیه شهر بدهیم و در جلسه‌ای که با کمیته تنظیم بازار داشتیم و خواهش کردیم فرمانداری همدان به صورت جدی وارد شود.

وی اضافه کرد: باید تعداد مراکز مرغ فروشی در حاشیه شهر در شهرک‌ها نشان کنیم و به مراکزی که مطمئن هستیم تا دانه آخر مرغ را به مردم می‌دهند مرغ بیشتری بدهیم تا درست بین مردم توزیع کنند که تجمع به مرکز شهر نیاید و در حاشیه‌ها هم مرغ توزیع شود.

پور مجاهد در زمینه نقش واسطه‌ها و جلوگیری از دخالت آنها در توزیع مرغ بیان کرد: در صورت مشاهده واسطه‌ها با آنها برخورد می‌کنیم و اینها در حقیقت افرادی هستند که به خاطر اختلاف قیمت، مرغ ۲۴ هزار ۹۰۰ تومان را قیمت غیر متعارفی ای که روی آن می‌گذارند قطعه بندی می‌کنند و به دیگران می‌دهند و برای آنچه که مردم به تلفن ۱۲۴ اطلاع داده اند یا بازرسان ما متوجه شدند تشکیل پرونده شده است.

این مسئول تاکید کرد: در حال حاضر در رابطه با تأمین مرغ برای مردم مشکلی نداریم و تا آنجا که بتوانیم مرغ گرم توزیع می‌کنیم اما علت ایجاد صف تأخیر سه یا چهار روزه در توزیع مرغ بود.

کد خبر 5262229

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha