عملیات اجرایی طرح ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس آغاز شد

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: عملیات اجرایی طرح ساماندهی فاضلاب بندرعباس و انتقال به صنایع غرب این شهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی پیش از ظهر شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس که با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد، گفت: فاز اول عملیات اجرایی طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه شده جهت استفاده در صنایع غرب بندرعباس، با دستور روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس، آغاز شد.

همتی عنوان کرد: این پروژه بسیار مهم و تأثیر گذار در شهر بندرعباس، با سرمایه گذاری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان، توسط شرکت زیرساخت متشکل از صنایع بزرگ غرب بندرعباس، اجرایی خواهد شد.

به گفته استاندار هرمزگان، فاز اول این پروژه به طول ۸ کیلومتر خط انتقال و احداث ایستگاه پمپاژ ده هزار متر مکعبی و با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان، آغاز می‌شود.

وی اجرای طرح بزرگ ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس و انتقال پساب تصفیه شده جهت استفاده در صنایع غرب بندرعباس را نمونه بارزی از ایفای مسئولیت اجتماعی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی استان در راستای رفع دغدغه مربوط به جمع آوری فاضلاب شهر بندرعباس دانست و ادامه داد: اجرای این طرح موجب جلوگیری از ورود فاضلاب به دریا در بندرعباس و رفع کامل این دغدغه زیست محیطی می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: بازسازی و ارتقا ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس به ۸۰ هزار مترمکعب در شبانه روز، نوسازی و ارتقا ایستگاه پمپاژ اصلی، احداث تأسیسات انتقال پساب به طول ۲۵ کیلومتر و احداث تأسیسات تصفیه تکمیلی و نمک زدایی جهت استفاده پساب در صنعت به ظرفیت ۸۰ هزار مترمکعب در شبانه روز، از اقداماتی است که در این پروژه صورت خواهد گرفت.

همتی تصریح کرد: این کار یک پروژه بزرگ اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود که تهدید زیست محیطی فاضلاب در بندرعباس را به فرصت و ثروت آفرینی تبدیل می‌کند.

وی گفت: اجرای این پروژه بزرگ که چندین سال بلاتکلیف بود، با توان مالی و اعتبارات دولتی امکان نپذیر نبود اما با پیگیری‌های گسترده و جذب سرمایه گذاری صنایع بزرگ استان، این امر میسر شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر، با ارتقای کیفیت تصفیه پساب فاضلاب در بندرعباس، مشکل بوی نامطبوع فاضلاب در این شهر، رفع شده است.

کد خبر 5264203

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =