رسانه ها باید مورد حمایت قرار بگیرند/تهدید نشانه ضعف مدیران است

بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به نقش رسانه ها در توسعه استان، گفت: رسانه ها باید مورد حمایت قرار بگیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد عبادی زاده در دیدار با جمعی از اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران استان با اشاره به ضرورت ارتباط بیشتر با رسانه ها گفت: ما به تاثیر و هم افزایی با رسانه ها اعتقاد داریم. همانطوری که امامان جمعه و جماعات همچون رسانه ها زبان مردمند و باید پژواک صدای مردم باشند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه و شیوع کرونا افزود: ما محکوم به زندگی و فعالیت در همین شرایط هستیم و باید خود را با شرایط تطبیق دهیم. من هم معتقد به تقویت ارتباط با رسانه ها هستم و انتظار دارم مدیران نیز با سعه صدر و انتقاد پذیری در این مسیر گام بردارند . عزلت رسانه ها و بستن راه ارتباط با مردم به صلاح نیست.

عبادی زاده با تاکید بر اینکه تهدید رسانه ها به زیان کشور است تصریح کرد : مدیران نباید تصور کنند انتقاد از آنان دشمنی است. باید این رویه اصلاح شود. مسئولان باید به صحه صدر و صبوری برسند و فکر نکنند رسانه با آن مشکل دارد، این مشکل را که به لحاظ فرهنگی در مدیریت فرهنگی کشور وجود دارد بایستی حل کنیم.

وی اضافه کرد: عزلتی که برای رسانه از طرف مسئولان ایجاد می‌شود نگران کننده است و اگر اجازه ندهند رسانه‌ها نقش آفرینی کنند مسایل و مشکلات پنهان می‌ماند و زمانی آشکار می‌شود که تبدیل به بحران اجتماعی شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان خاطر نشان کرد: دل‌نگرانی رسانه‌ها در حوزه مطالبه گری و شفافیت دارای اهمیت بسیاری است که اگر این ۲ حوزه را با حضور رسانه‌ها در استان تقویت نکنیم تاثیر منفی آن را بر لایه‌های پنهان جامعه وارد می‌شود و باز هم یک روز این زخم سر باز می‌کند که جمع کردن آن برای همه سخت می‌شود.

حجت الاسلام عبادی زاده خاطر نشان کرد:‌ فعالان رسانه چرا باید دلهره و استرس داشته و به جای اینکه به کارهایشان بپردازند نگران حرف زدن‌شان باشند که این حرف فردا چه پیامدهایی برای خود و مجموعه‌شان خواهد داشت.

وی افزود: همچنین نیاز به هم افزایی ظرفیت در حوزه رسانه فرهنگ، هنر، صاحبان و ارباب جراید وجود دارد که این را بایستی خود اهالی رسانه ایجاد کنند و به گونه‌ای نشود که تلاش یکدیگر را خنثی کنند و یا اینکه فعالیت‌هایشان به صورت جزیره‌ای شود.

وی عنوان کرد: جلوی هر ندایی که احساس شد هماهنگی و انسجام حوزه رسانه را هدف گرفته است را بگیرید و زمانی که وحدت رویه و نظر بین اهالی رسانه وجود داشته باشد رسانه تقویت خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: اگر بخشی از دل مشغولی اهالی رسانه مربوط به امور داخلی خودشان باشد و بیرون از مجموعه هم هزار و یک دل مشغولی دارند و اگر یک دل مشغولی دیگری در بین‌شان بوجود آید می‌تواند آسیب بزند.

با انسجام و همدلی به تقویت رسانه کمک کنید

حجت الاسلام عبادی زاده اشاره کرد:‌ جسته و گریخته چیزهایی به گوش می‌رسد که مایه نگرانی است و از اهالی رسانه می‌خواهم انسجام و اتحاد و هماهنگی و همدلی و حمایت از همدیگر را تقویت کنند.

امام جمعه بندرعباس تاکید کرد: فعالان رسانه‌ای به مطالباتی که در بخش‌های مختلف هرمزگان مطرح می کنم بپرداند تا تبدیل به یک جریان موثر شده و مسایل و مشک‌لهای مردم حل شود.

وی افزود: اگر رسانه مساله مردم را مطالبه کند و من به عنوان نماینده ولی فقیه صحبت نکنم یا حرفی بزنم و رسانه‌ها آن را تقویت نکنند محدود می‌ماند و نتیجه‌ای برای مردم حاصل نمی‌شود. صدا به گونه‌ای است که هر چه پژواکش بیشتر باشد تاثیر بیشتری در سطوح مدیریتی بالاتر خواهد داشت.

امام جمعه بندرعباس تاکید کرد: هر آنچه گذشت گذشته است اما در دولت جدید باید از روزهای آغازین نگاه توجه و تقویت رسانه در مسوولان آن تزریق شود و این ارتباط آن‌ها با رسانه‌ها بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: سهم اجتماعی صنایع در تحول‌ها و توسعه هرمزگان نکته درست دیگری است که از همان روزی که این مسوولیت را برعهده گرفتم از صنایع و مدیران صنایع مطالبه کرده‌ام و همچنان مطالبه دارم.

حمایت از رسانه ها باید به مرحله عمل برسد

امام جمعه بندرعباس عنوان کرد: صاحبان صنایع هم با وجود این مطالبه‌گری نمی‌توانند به مسئولیت اجتماعی خود عمل نکنند زیرا که می‌دانند در غیر این صورت با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان خاطر نشان کرد: اگر مبالغی که از صنایع هرمزگان در زمینه مسئولیت اجتماعی گرفته شده را جمع کرد به اندازه سهم یک تا ۲ باشگاهی که در استان‌های همجوار با ایفای مسئولیت اجتماعی صنایع تیم‌داری می‌کنند نمی‌شود.

حجت الاسلام عبادی زاده تاکید کرد: هرمزگان ضررها، زیان‌ها و هزار و یک مشکل استقرار صنایع را تحمل می‌کند اما مالیات و سود وجود آنها برای جاهای دیگر است و سهم‌ این استان در جاهای دیگر مصرف می‌شود.

وی افزود: متأسفانه همیشه درحال گفت و گو و درد دل هستیم که هفته گذشته به نمایندگان هرمزگان گفتم دیگر گفت و گو در خصوص سهم صنایع در مسئولیت اجتماعی کافی است زیرا که مرتب موضوع‌ها را در نشست‌ها و برنامه‌های مختلف مطرح می‌کنیم اما خروجی ندارد، تبیین و دیالوگ به اقدام و راه حلی که رفع مشکل کند منتهی نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان به سهم رسانه‌ها از ایفای مسئولیت اجتماعی صنایع هم اشاره کرد و گفت: این مساله از مسایل مهم است و بارها از مدیرکل ارشاد پرسیده‌ام که چیزی از سهم مسوولیت اجتماعی صنایع غرب بندرعباس به اهالی رسانه رسیده است یا خیر و هنوز نتوانستم آمار دقیقی بدست بیاورم.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: حوزه رسانه در هرمزگان خود اتکا و خودگردان است که اگر از آن‌ها حمایت نشود نمی‌توانند دوام بیاورند، باید در خصوص حمایت از رسانه‌ها موضوع را پیگیری کنیم تا به راه‌حل موثر برسیم زیرا گفتگو برای گفت وگو بی نتیجه است و می‌خواهم این گفت و گوها به اقدام منتهی شود.

کد خبر 5268986

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =