آموزش حفظ مجازی قرآن با ارائه مدرک معتبر در موسسه علیین

با ایجاد سایت‎‌های آموزش قرآن همچون موسسه قرآنی علیین امکان آموزش قرآن برای افراد مختلف بدون هیچ محدودیت مکانی اتفاق افتاده است.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، انس با قرآن و همراهی با آن در طول زندگی از جمله برکاتی است که به واسطه‌ی استفاده از خدمات آموزش حفظ قرآن می‌تواند شامل حال انسان‎‌ها شود. در واقع آموزش حفظ قرآن با نزدیک کردن و افزایش معرفت افراد نسبت به آیات قرآن دریچه‌ای تازه از نور، آرامش، هدایت و احیای قلب به روی انسان‎‌ها گشوده و مسیر رسیدن به سعادت و خوشبختی واقعی یعنی نزدیک شدن به خدای متعال را برای انسان هموار و آسان‎‌تر می‌‎سازد.

سال‌‎ها پیش به علت محدودیت رفت و آمد و نیز دیگر مشکلات امکان آموزش حفظ قرآن به افراد مستعد و علاقمند توسط اساتید موفق و برجسته در شهرهای مختلف ایران وجود نداشت. اما با ایجاد سایت‌های آموزش قرآن از سمت مراکز مختلف چون موسسه قرآنی علیین عملاً امکان آموزش قرآن برای افراد مختلف بدون هیچ محدودیت مکانی اتفاق افتاد. به طوری که امروزه افراد متعدد از سراسر ایران می‌توانند تنها با ثبت‌نام و شرکت در دوره‌های انتخابی خود در منزل و از طریق اتصال به اینترنت به واسطه‌ی تدریس اساتید برجسته به بهترین و حرفه‎‌ای‎‌ترین آموزش‌‎ها دست ‎‌یابند.

دلایل تأکید به آموزش حفظ قرآن

با توجه به جامعیت و پاسخگویی همه جانبه‎‏‌ی قرآن کریم به تمامی مسائل در زمان‌های مختلف زندگی انسان، آموزش و تسلط بر این کتاب آسمانی می‌تواند برکات ارزشمندی را به زندگی انسان‎‌ها هدیه دهد. از جمله برکاتی که به واسطه‌ی همراهی با آیات قرآن کریم نصیب انسان‌های تلاشگر خواهد شد می‌توان تقویت حافظه که در روایات متعددی نیز به این موضوع اشاره شده را نام برد. اما از دیگر فواید و آثار این موضوع درک بیشتر آیات و برقراری ارتباطی بهتر با آن، قبولی شفاعت، شادابی دل‎‌ها، نجات از اضطراب و تنهایی و احاطه‌‎ی رحمت الهی می‎‌باشند. علاوه بر این فواید ارزشمند، آموزش حفظ قرآن می‌تواند مشکلاتی که در روخوانی آیات وجود دارد را از بین ببرد تا فرد با اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع بتواند به تلاوت آیات بپردازد.

حفظ قرآن مجازی برای چه سنینی مناسب است؟

این سوالی است که برای اکثر قرآن دوستان ایجاد می‌شود و برای پاسخ به این سوال به طور قطعی اینطور می‌گوییم که هیچ بهترین زمانی وجود ندارد و تنها نکته مهم وجود علاقه است (به شکل کلی‌تر بهترین زمان از ۸ سال تا ۸۰ سال است!) بهترین زمان، زمانی است که فرد انگیزه و اشتیاق برای حفظ قرآن داشته باشه، البته این درست است که جوان بودن در سرعت یادگیری بی تاثیر نیست اما جوانی که انگیزه حفظ نداشته باشد خیلی عقب تر از فردی است که با ۷۰ سال سن با انگیزه و اشتیاق شروع به حفظ قرآن می‌کند.تلاش‎‌هایی که در سایر گروه‌های سنی برای حفظ قرآن کریم انجام می‌شود می‌بایست بیشتر از این گروه باشد تا بتوانند درجه ارزشمند حافظ کل قرآن را حاصل نمایند.
دوره ‎‌ های آموزشی دکتر علی رجبی نیز با توجه به این موضوع و درک اهمیت گروه سنی، در سطح‌های مختلف پایه تا پیشرفته برای گروه‌های سنی کودکان و بزرگسال در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. در این دوره‌‎ها با شناخت ابعاد حافظه‎‌ی آدمی و نیز یادگیری مهارت حک تصویر آیات در حافظه، مهارت‌های افزایش تمرکز هنگام حفظ، در اختیار گرفتن و کنترل ترافیک ذهن، ارسال و تثبیت و در نهایت استخراج آیات از ذهن، آموزش فراگیری سه بعدی قرآن کریم صورت می‌‎پذیرد.

سخنرانی دکتر علی رجبی

۴ نکته که قبل از حفظ قرآن باید بدانید

شناخت و آشنایی با نکات مختلف در زمینه‎‌ی فراگیری آیات قرآن می‌تواند در انتخاب یک مسیر درست جهت آموزش صحیح آن مؤثر باشد و داوطلبان را از سردرگمی نجات دهد.

انتخاب هدف از حفظ آیات قرآن کریم؛ یکی از مسائلی که سبب ایجاد انگیزه در شروع هر کار و ادامه‎‌ی مسیر در هنگام برخورد با موانع مختلف می‌شود شناخت هدف از انجام آن کار است. یعنی شما برای شروع آموزش حفظ قرآن می‌بایست هدفی را برای خود تعریف کرده باشید تا در هنگام خستگی، بی‌حوصلگی و یا زمان‎‌هایی که انرژی برای ادامه‎‌ی مسیر ندارید با فکر کردن به آن انرژی مضاعفی کسب کنید. این هدف می‌تواند دستیابی ارزش‌های فوق‎‌العاده‎‌ی مادی و معنوی و یا هدف شرکت در مسابقات مختلف و کسب مقاوم در این زمینه باشد.

عدم اجبار فرزندان به حفظ قرآن؛ متأسفانه یکی از مسائلی که در خصوص آموزش حفظ قرآن در بین خانواده‎‌ها وجود دارد، اجبار فرزندان توسط والدین برای شرکت در آموزش‌های آنلاین و یا حضوری می‎‌باشد. این در حالی است که اجبار به انجام یک کار در فرزند می‌تواند موجب بی‌علاقگی او به انجام آن شود و می‌تواند نتیجه‎‌ی عکس داشته باشد. پس سعی کنید از طریق اصلاح رفتار خود و قرائت قرآن در منزل و ارتباط بهتر با فرزند، او را به صورت غیرمستقیم به شرکت در دوره‌های آنلاین اساتید برجسته و ایجاد انگیزه و هدف در او تشویق نمایید.

توجه به روش تدریس؛ اگر چه قرار است در تمامی مؤسسات به حفظ و یا روخوانی آیاتی مشابه پرداخته شود ولی روش‌های تدریس و آموزش معمولاً متفاوت هستند. تحقیق و بررسی روش‌های مختلفی که جهت آموزش به داوطلبان در این مؤسسات به کار گرفته می‌شود و انتخاب بهترین روش موجود می‌تواند در موفقیت زودهنگام و با کیفیت در حفظ کل قرآن کریم مؤثر باشد.

لذت بردن از حفظ قرآن؛ یکی از مسائلی که ممکن است با شرکت در کلاس‌های آموزشگاه‌های مختلف با آن روبرو شوید، ایجاد پیچیدگی‎ در روش‌های تدریس و یا حتی سخت‌گیری‌های بی‌نتیجه جهت آموزش می‎‌باشد. در حقیقت داوطلب باید مسیر حفظ آیات را با لذت طی کند که لازمه‎‌ی ایجاد این لذت در فراگیری و آموزش حفظ قرآن، آشنایی با تکنیک‌های مخصوص حافظه و شناخت ابعاد مختلف آن می‌‎باشد.

حفظ تصویری قرآن چگونه است؟

انسان می‌تواند مطالب و مباحث آموزشی را با استفاده از ابعاد مختلف حافظه یعنی بخش صوتی، تصویری، ادراکی فرا بگیرد. به طور معمول آموزشگاه‎‌ها و حتی خود افراد اصرار به آموزش حفظ قرآن از طریق حافظه صوتی دارند. در حالی که با شناخت حافظه‎‌ی تصویری و نقش بسیار مفید آن در به یاد آوردن آیات و صفحات و تصاویر عثمان طه می‌توانند آیات و مطالب آموزشی را همچون یک فایل در ذهن خود ثبت کرده و نتایج بهتر و طولانی‎‌تری را از حفظ خود حاصل نمایند. بهترین روشی که می‌تواند در نگهداری طولانی مدت مطالب در ذهن مفید باشد تقویت هر سه بعد تصویری، صوتی، ادراکی می‎‌باشد. بنابراین اگر چه افراد می‌توانند از تقویت حافظه تصویری خود آیات را به خاطر بسپارند، اما لازم است مهارت‌های ادراکی و صوتی در کنار آن پرداخته شود تا از فرد بتواند در زمان لازم از هر بعد در به یاد آوردن آیات کمک بگیرد. به همین دلیل در آموزشگاه دکتر رجبی نیز علاوه بر تأکید به روش حفظ قرآن به صورت تصویری سعی می‌شود تا با ارائه‎‌ی تکنیک‌های مخصوصی دواطلبان بتوانند به تقویت و کسب مهارت در تمام ابعاد مورد نیاز بپردازند.

ثبت نام آموزش حفظ قرآن مجازی در سایت موسسه علیین

به صورت مجازی و در خانه حافظ قرآن شوید

حفظ قرآن در خانه از جمله راهکارهای کاربردی برای افراد مشتاقی که وقت و یا توانایی خروج از منزل را ندارند می‌‎باشد. این افراد می‌توانند با ثبت نام در کلاس‌های حفظ قرآن مجازی و شرکت در این کلاس‎‌ها از تمامی تکنیک‌های حفظ قرآن آگاهی یافته و در مدت مشخصی تمامی آیات قرآن را فرا بگیرند.

در صورتی که تمایل به شرکت در کلاس‌های مجازی آموزش حفظ قرآن را دارید می‌توانید به سایت موسسه بین‌المللی علیین که در واقع اولین و تنها مرکز آموزش قرآنی دارنده مدرک درجه‌‎ یک استادی از شورای عالی انقلاب است در گستره جهانی در حال ارائه‎‌ی خدمت در زمینه‌های مختلف حفظ، قرائت و… می‌‎باشد، شرکت نمایید. در این کلاس‎‌ها مهارت‌های نوین و کارآمد ارتقاء حافظه و ایجاد جهش در حافظه‎‌ی کوتاه مدت و بلند مدت آموزش داده می‌شود. جهت ارتباط با سایت علیین می‌توانید از آدرس https://eliyeen.com/hefz/ استفاده نمایید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5270173

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =