«۱۰ اولویت پژوهشی» سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سال ۱۴۰۰

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای معاونین این سازمان، ۱۰ اولویت پژوهشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید جواد حسینی، در نشست شورای معاونان سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: بازبینی و به روز رسانی گروه های کودکان و دانش آموزان استثنایی تحت پوشش سازمان، ارزیابی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی، شناسایی شیوه های مأثر و نوآورانه در برگزاری کلاس های آموزش خانواده دانش آموزان با نیازهای های ویژه به تفکیک گروه ها، از جمله اولویت های پژوهشی سازمان در سال جاری است.

وی افزود: بررسی اثربخشی از راه دور و مقایسه آن با توانبخشی حضوری، مطالعه تطبیقی نظام آموزش و پرورش استثنایی در ایران و کشور های منتخب و مدل ها و برنامه های آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به دانش آموزان جسمی-حرکتی، از دیگر اولویت های پژوهشی سال ۱۴۰۰ این سازمان، است.

حسینی تصریح کرد: مطالعات تطبیقی روش های غربال، شناسایی و ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی به دانش آموزان با اختلال یادگیری خاص، بررسی روش ها و رویکرد های شناسایی و تشخیص بهنگام گروه های مختلف معلولیت، بررسی و ارائه راه حل های خود مراقبتی دوران بلوغ دانش آموزان کم توان ذهنی، منطبق بر آموزه های دینی و شیوع شناسی اختلال های عصبی تحولی و گروه های معلولیت کودکان و دانش آموزان تحت پوشش سازمان، از دیگر اولویت های پژوهشی سال ۱۴۰۰ سازمان آموزش و پرورش استثنایی خواهد بود.

وی با تأکید بر پیگری امور و برنامه های سال ۱۴۰۰ بویژه پروژه مهر و بازگشایی با شکوه و با کیفیت مدارس گفت؛ باید به این موضوع توجه جدی شود که دوران گذر و تغییر و تحولات دولت نباید باعث شود لحظه‌ای از پیگیری امور، به ویژه برنامه ریزی به منظور اجرای پروژه مهر و دیگر برنامه های جاری کرد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: در راستای مدیریت دانش پس از رونمایی از کتاب آموزش و پرورش استثنایی در زیست بوم کرونا، کتاب های: «توسعه مشارکت در آموزش و پرورش استثنایی»، «گزارش عملکرد» و «از خشت تا بهشت» پیرامون معرفی بزرگداشت خیرین نیز به زودی چاپ خواهند شد.

کد خبر 5278959

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =