هوای اصفهان ناسالم است

اصفهان- کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص آلودگی هوای این کلانشهر صبح امروز با میانگین ۱۲۰ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

محمود مزارع در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کیفیت هوا بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۵۶، خیابان استانداری با شاخص ۱۶۵، باهنر با شاخص ۱۷۲، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۸ و خیابان فرشادی با شاخص ۱۵۶ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان قرار دارد.

وی ادامه داد: میدان انقلاب با شاخص ۷۵، رهنان با شاخص ۶۵، فیض با شاخص ۹۸ و میرزا طاهر با شاخص ۷۴ در وضعیت قابل قبول و در داده‌های ایستگاه پایش خیابان جی با شاخص ۱۱۷، پروین با شاخص ۱۳۸، کاوه با شاخص ۱۱۹ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۴ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوای در شهر سجزی با شاخص ۹۰، مبارکه با شاخص ۸۵ و شاهین شهر با شاخص ۶۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، شاهین شهر، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5288813

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =