دولت سیزدهم و مدیران آن باید نماد شفافیت و صداقت باشد

زنجان-امام جمعه ابهر گفت: دولت سیزدهم و مدیران آن باید نماد شفافیت و صداقت باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه ابهر با اشاره به تشکیل کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه دولت جدید باید دولت کار و خدمت جهادی باشد و همه می‌دانیم که دولت سیزدهم وارث انبوهی از مشکلات است که معضلات اقتصادی و معیشتی در راس آن است، گفت: طبیعی است حل این مشکلاتِ دیرینه و دیرپا، نیاز به اقدامات فوریتی و میان مدت و دراز مدت دارد و دولت سیزدهم باید دولت وفاق ملی بوده و اعضای آن یکصدا و هماهنگ باشند

وی افزود: اختلاف نظرهای کارشناسی در جلسات کارشناسی باید انجام شده و آنچه در جامعه مطرح می‌شود سیاست و برنامه روشن و شفاف در همه عرصه‌ها است.

رحیمی با بیان اینکه پیوست رسانه‌ای و اقناع هنرمندانه افکار عمومی و نخبگانی وظیفه مهم و راهبردی دیگر دولت است که فقدان یا کمبود آن، هزینه‌های زیادی را برجامعه تحمیل می‌کند، ادامه داد: برنامه‌های اعلامی دولت باید برای مردم منطقی و سنجیده و اثربخش و دارای اهداف روشن و قابلیت سنجش و ارزیابی داشته باشد.

امام جمعه ابهر گفت: امتداد هیئت دولت در انتخاب استانداران و فرمانداران و مدیران ارشد و میانی تجلی خواهد یافت و انتظار همگانی این است که دولت جوان حزب‌اللهی با سه شاخص «جوان انقلابی و کاربلد» در رده‌های مختلف مدیریتی براساس شایسته سالاری و به دور از سهم خواهی‌های ستاد انتخاباتی و قومیتی باشد.

رحیمی افزود: دولت سیزدهم در تمام سطوح از بالا تا پایین باید نماد مسئولیت پذیری و نقدپذیری و سعه صدر انقلابی در مواجهه با مطالبات مردمی و انتقادات نخبگانی بوده و دولت سیزدهم و مدیران آن باید نماد شفافیت و صداقت باشد.

وی ادامه داد: پاسخگویی و در دسترس بودن، به تناسب سطح مدیریت و گفتگوی رودرو با مردم و درمیان گذاشتن کامیابی‌ها و ناکامی‌ها بامردم اقناع افکار عمومی را در پی خواهد داشت.

امام جمعه ابهر با اشاره به بحران موجود در کشور افغانستان، گفت: پیش‌بینی‌ها این بود که دولت اشرف غنی ساقط شده و طالبان بر کابل مسلط خواهد شد اما اکنون تقریباً مسجّل است که نه شرایط داخلی طالبان – به خاطر تنوع و انشعاب های داخلی - و نه شرایط کشور افغانستان و مردم این کشور، اجازه نمی‌دهد که طالبان به تنهایی حکومت را به دست گیرد.

رحیمی افزود: در صورتی که طالبان چنین سودایی را در سر داشته باشد، دولتش مستعجل و محکوم به زوال خواهد بود. آنچه مسلم است اینکه نباید افغانستان گرفتار جنگ داخلی شود و گفتگوهای بین افغانی تداوم یافته و منجر به حکومت فراگیر با عدم دخالت آمریکا شود.

وی تصریح کرد: افغانستان تنها کشوری است که چهار قدرت اول اقتصادی و سیاسی و مؤثر دنیا یعنی آمریکا، روسیه، چین و هند در آن تصمیم‌گیری کرده و این نوع تلاقی و تصادم منافع در کمتر کشوری دیده می‌شود.

رحیمی ادامه داد: وقایع اخیر افغانستان را می‌توان مدرسه عبرت‌ها نامید، درس‌ها و عبرت‌هایی که اتفاق افتاده و سوگ مندانه باید گفت به سرگذشتی تلخ و رنجبار برای مردم مظلوم افغانستان تبدیل شده است.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه افغانستان در طول ۴۰ سال گذشته از دو ابرقدرت بزرگ جماهیر شوروی کمونیستی و آمریکای جهانخوار. زخم خورده است و کسانی که به هر دو ابرقدرت دل بستند، از این وادادگی و دلبستگی چیزی جز ویرانی و داغ و فقر و ناامنی برای مردم خود بهارمغان نیاوردند.

کد خبر 5290415

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =