ویژگی‌های لازم برای استاندار بعدی خراسان شمالی/ شعارزدگی ممنوع

بجنورد- خراسان شمالی از محرومیت‌های بسیاری رنج می‌برد و در عموم شاخص‌ها رتبه های انتهایی را از آن خود کرده است لذا باید استانداری جهادی، جوان و تحول خواه بر این مسند تکیه زند.

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها: با استقرار کابینه دولت سیزدهم، همه استان‌ها منتظر معرفی استاندار و یا مدیران کل جدید هستند؛ موضوعی که برای مردم هر منطقه اهمیت فراوانی دارد.

اکنون مردم خواهان تغییر و تحول اساسی در شیوه مدیریت هستند و این امر امکان پذیر نیست جز با تغییر مدیریت و جایگزینی افرادی فعال، جهادی و با روحیه انقلابی تا مسیر پیشرفت منطقه را تغییر دهد.

خراسان شمالی یکی از استان‌هایی است که نیازمند توجه بیشتر دولت خواهد بود. این استان مرزی در عموم شاخص‌ها وضعیت بسیار بدی دارد و همواره جزو چند استان انتهایی کشور قرار گرفته؛ هرچند سر و صدا و اعتراضی از مردم نجیب استان بلند نشده است.

خراسان شمالی از شاخص‌های کسب و کار در قعر و در شاخص‌های تورم و فقر در رأس قرار دارد لذا توجه ویژه به این استان محروم باید در دستور کار فوری دولت قرار بگیرد.

خبرگزاری مهر پیش از این طی گزارش‌هایی با عناوین «وظایف جدی دولت آینده در قبال خراسان شمالی / اینجا به شدت محروم است» و «کلنگ‌های بی‌اثر در خراسان شمالی منتظر تصمیم‌های قاطع دولت بعدی» بخشی از مطالبات مردم از دولت سیزدهم را منتشر کرده است اما اجرای این خواسته‌ها نیازمند استقرار تیمی قوی و باتدبیر در استان است.

استانداری به دور از شعارزدگی انتخاب شود

سجاد اسدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد در گفتگو با مهر با اشاره به شاخص‌های اقتصادی خراسان شمالی، اظهار کرد: این استان جزو استان‌های کم برخوردار و محروم کشور محسوب می‌شود به طوری که سطح معیشت مردم بسیار ضعیف و تورمی بیش از میانگین کشور دارد.

وی افزود: با تغییر دولت احتمال تغییر مدیران میانی بسیار زیاد است لذا باید افرادی جایگزین شوند که به معنای واقعی به دنبال پیشرفت خراسان شمالی باشند.

اسدی شناخت مسائل استان را یکی از ویژگی‌های مهم مدیران آینده دانست و گفت: مدیران چه در سطح استاندارد و چه در سطح مدیران کل و معاونان، باید برای حل مسائل و مشکلات خراسان شمالی برنامه دقیق و زمان بندی شده داشته باشند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد با اشاره به تشریح اولویت‌های خراسان شمالی توسط رهبر انقلاب، تصریح کرد: کشاورزی، گردشگری و صنعت می‌تواند استان خراسان شمالی را جزو ۱۰ استان برتر کشور کند که مدیران آینده باید تمرکز ویژه‌ای روی این سه حوزه داشته باشند.

وی با انتقاد از شعارزدگی برخی از مدیران فعلی خراسان شمالی، افزود: جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و یا اجرای وظایف اجتماعی صنایع بزرگ صرفاً با شعار و وعده اجرا نخواهد شد؛ لذا از استاندار بعدی توقع می‌رود در این حوزه به صورت عملی وارد شود.

اسدی ادامه داد: مردم استان نیازمند مدیران جهادی هستند که از شعارزدگی پرهیز کند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد مردمی بودن، جهادی بودن و انقلابی بودن را سه ویژگی اصلی مدیران بعدی از جمله استاندار دانست و گفت: این سه ویژگی باید در مسئولان آینده باشد تا بتوانند مشکلات را به صورت میدانی مشاهده کرده و برای حل آن برنامه ریزی کنند.

اعلام عدد و رقم درد مردم را دوا نمی‌کند

محسن نجفی، مسئول قرارگاه مطالبه گری بسیج دانشجویی خراسان شمالی نیز به خبرنگار مهر گفت: طی چند سال اخیر تفاهم نامه‌های متعددی توسط استانداری خراسان شمالی با نهادهای دولتی منعقد شده اما آن طور که باید به مرحله امضا قرارداد و اجرا نرسیده است.

وی افزود: اعلام ارقام هزار میلیارد تومانی توسط مسئولان دردی را از مردم دوا نمی‌کند و باید این منابع به استان وارد شود که تاکنون این اقدامات انجام نشده است.

نجفی با تاکید بر اینکه استاندار بعدی باید پیگیر تفاهم نامه‌های امضا شده باشد، گفت: بودجه استانی خراسان شمالی اندک است و با آن نمی‌توان امیدی به پیشرفت داشت؛ لذا باید منابع وعده داده شده در اختیار استان قرار بگیرد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: مردم از کار نمایشی و وعده‌های بی سرانجام خسته شده‌اند لذا رئیس جمهور با انتخاب استانداری جهادی، فعال و با برنامه باید امید مردم خراسان شمالی که در انتخابات حضوری چشمگیر داشتند را ناامید نکند.

وی بر ثبات مدیریت در خراسان شمالی نیز تاکید داشت و بیان کرد: خراسان شمالی در تعدد استاندار دارای رکورد است و جز استاندار فعلی، هیچ استانداری بیش از ۲ سال بر مسند مدیریت نبوده است.

نجفی در انتها گفت: ثبات مدیریت در خراسان شمالی باید مد نظر رئیس جمهور قرار بگیرد و نباید استان مانند گذشته سکوی پرشی برای مسئولیت‌های بالاتر مدیران باشد.

استاندار به مسائل نگاهی جامع داشته باشد

فاطمه صحرایی، از دیگر فعالان دانشجویی بجنورد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آسیب‌های اجتماعی فراوان این شهر، اظهار کرد: استاندار انتخابی توسط دولت سیزدهم باید نگاهی جامع به مسائل مختلف داشته باشد که موضوعات پیرامون بانوان و آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد به حاشیه نروند.

وی نگاه صرف به مسائل اقتصادی و توسعه‌ای را آسیب‌زا دانست و افزود: نباید فرهنگ را فدای اقتصاد کنیم؛ استاندار آینده باید همه مشکلات استان را به صورت یک مجموعه به هم پیوسته ببیند تا از بخشی غفلت صورت نگیرد.

صحرایی در ادامه به محرومیت خراسان شمالی اشاره داشت و خاطرنشان کرد: اگر سفر رهبر انقلاب در سال ۹۱ به استان نبود، اکنون خراسان شمالی وضعیتی بسیار بدتر داشت و حال انتظار می‌رود گام دیگری برای جهش استان برداشته شود.

این فعال دانشجویی در انتها گفت: رفع محرومیت‌های خراسان شمالی نیازمند انتصاب یک استاندار ویژه با رویکرد انقلابی و تحول خواهی است؛ نباید نیرویی بازنشسته و فرسوده به استان فرستاده شود؛ جوانی از مؤلفه‌های ابتدایی تغییر و تحول است.

حجت الاسلام رئیسی اینک در انتخاب استانداری برجسته و جهادی برای استان‌های مختلف کار سختی پیش رو دارد و باید در این راستا جوان‌گرایی را سر لوحه کار خود دهد. در این میان خراسان شمالی نیازمند توجه ویژه‌تر رئیس جمهور است تا بتواند عقب ماندگی خود را جبران کند.

کد خبر 5290789

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha