پویش کشوری بدنسازی دانش آموزان در اصفهان برگزار می شود

اصفهان- رئیس کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی از برگزاری پویش کشوری رشته های بدنسازی برای دانش آموزان در اصفهان خبر داد.

مسعود حیدرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره رویدادهای مهم پیش رو در این مجموعه گفت: تمامی هدف ما در فدراسیون بدنسازی، توسعه فعالیت‌های بدنی و به دنبال آن اشاعه سلامت در جامعه است. از ابتدای سال تاکنون در همین راستا کارگروه‌هایی تشکیل شده و از متخصصان دعوت به عمل آمده تا کمیته همگانی را به سمت این هدف سوق دهد.

او افزود: سیاست گذاری در این کمیته بواسطه مشورت با مسئولین انجام شده و با دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان همکاری‌های دوجانبه خوبی را داشته‌ایم که سبب شد تا در بررسی‌های صورت گرفته، کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی جز برترین کمیته‌ها قرار گیرد.
رئیس کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی خاطرنشان کرد: این کمیته در راستای تداوم برنامه‌ها، با فدراسیون ورزش دانش آموزی تفاهم کرد تا برنامه‌های مشترکی در دستور کار قرار گیرد. یکی از تفاهمات در این عرصه برگزاری پویش بدنسازی دانش آموزان است که در مهرماه سال جاری در اصفهان به صورت کشوری برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول در فدراسیون بدنسازی ادامه داد: برگزاری این پویش‌ها کمک می‌کند تا دانش آموزان با رشته‌های مختلف بدنسازی و پرورش اندام آشنا شوند و هویت و ماهیت اصلی فدراسیون بدنسازی را برای اقشار مختلف جامعه تشریح می‌کند. تا به امروز رابطه میان قشر دانش آموز و نحوه صحیح انجام ورزش بدنسازی وجود نداشته است و ما به دنبال این هستیم تا نحوه صحیح و سالم ورزش کردن را در میان دانش آموزان نهادینه کنیم.

رئیس کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تصریح کرد: ما شاهد هستیم که بسیاری از نوجوانان امروز تمایل پیدا کرده‌اند تا در سنین ۱۵ تا ۱۸ سال به سمت باشگاه‌های ورزشی رفته و این خطر وجود دارد تا افراد ناآگاه، آموزش اشتباه را به نوجوانان القا کنند.

او افزود: برگزاری پویش‌ها به دانش آموزان این کمک را می‌کند تا با افراد متخصص و مراکز معتبر بدنسازی آشنا شوند و طبق برنامه‌های مدون و اصولی فدراسیون بدنسازی به سمت این ورزش هدایت شوند. علاوه بر این شور و نشاط نیز می‌تواند بواسطه برگزاری این قبیل مسابقات میان دانش آموزان ایجاد شود.

حیدرزاده با اشاره به اشتباهات رایج در بدنسازی نوجوانان گفت: یکی از اشتباهات در بدنسازی نوجوانان این است که ورزش با وزنه به آن‌ها توصیه می‌شود در حالی که بهتر است در سنین نوجوانی، بدنسازی بوسیله وزن بدن در دستور کار قرار گیرد و نوجوانان بتوانند از وزن بدن خود استفاده کنند تا بدنی آماده‌تر داشته باشند. اشاعه این آگاهی‌ها می‌تواند کمک کند تا نحوه صحیح ورزش کردن در میان مردم نهادینه شود.

وی ابراز داشت: یکی از جنبه‌های ورزش همگانی که همواره نسبت به آن غفلت می‌شود، تأثیر بر سلامت جامعه است. ورزش همگانی یکی از مسیرهایی می‌تواند باشد که هزینه درمان را در کشور کاهش دهد و مشخصاً با مسئولین جدید وزارت بهداشت نیز نشست‌های هم اندیشی خواهیم داشت تا آنها نیز در این عرصه به ما کمک کنند. ما باید در کشور به سمتی حرکت کنیم که به جای هزینه کردن برای درمان، برای ورزش و نشاط مردم بودجه اختصاص دهیم.

رئیس کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی و پرورش اضافه کرد: متأسفانه هنوز ورزش همگانی و کمیته همگانی در کشور ما به آن شکل که ضرورت دارد، به آن بها داده نمی‌شود. تغییر نگاه و نگرش نسبت به ورزش همگانی کمک بسزایی به توسعه ورزش در کشور می‌کند.

کد خبر 5293387

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha