آماده برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق هستیم

نخست‌وزیر عراق گفت: تنها چند هفته به برگزاری انتخابات باقی مانده است و شرایط برای این رخداد مهیا است و امیدوار به مشارکت گسترده و کارآمد مردم هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق گفت: برگزاری موفق نشست همکاری بغداد بازتاب گسترده‌ای در سطح داخلی، منطقه‌ای و جهانی داشت.

نخست وزیر عراق گفت: پیش از هر چیز، هدف ما تامین منافع عراق است و این به معنای تحت الشعاع قرار گرفتن منافع دیگر کشورهای عربی و منطقه‌ای نیست بلکه این امر بر اساس منافع مشترک است و عراق باید به جایگاه متناسب با نام و تاریخ غنی‌اش بازگردد.

وی افزود: دغدغه ما این است که عرافق بر امنیت، سیاست و اقتصاد خود به دور از هر گونه مداخله‌ای حاکم باشد، به هیچ عنوان حکمرانی بر عراق از سوی کشوری دیگر امکان‌پذیر نیست همچنین نمی‌توان عراق را از کشورهای منطقه و جهان منزوی کرد. این موضوعی است که از طریق تحکیم مناسبات و همکاری‌های مبتنی بر احترام متقابل به حاکمیت دیگر کشورها در تلاش برای آن هستیم.

نخست‌وزیر عراق ادامه داد: عجیب نیست که گروه‌های سیاسی با هم در رقابت باشند اما موضوع عجیب این است که این رقابت به زیان عراق و مردم این کشور تمام شود.

الکاظمی با بیان اینکه بر سر میهن با احدی تعارف نداریم، گفت: با گام‌های استوار در مسیر مبارزه با فساد در حرکت هستیم و علیرغم مداخلات سیاسی، پیشرفت‌های خوبی در این پرونده حاصل شده است.

وی درباره پرونده انتخابات آتی افزود: تنها چند هفته به برگزاری انتخابات باقی مانده است و شرایط برای این رخداد مهیا است و امیدوار به مشارکت گسترده و کارآمد مردم هستیم.

الکاظمی با تشویق شهروندان به مشارکت در انتخابات گفت: بازگشت جریان صدر به عرصه انتخابات، گامی مثبت بود که بر پویایی انتخابات افزود و من از همه تحریم‌کنندگان می‌خواهم که از این تصمیم خود بازگردند و در انتخابات مشارکت کنند.

نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه به تلاش‌های خود برای ایجاد صندوق نسل‌های آتی ادامه می‌دهیم، تاکید کرد: ما می‌خواهیم آینده‌ای به دور از وابستگی به اقتصادی ناپایدار ایجاد کنیم، منابع نفتی همیشگی نخواهد بود و اکنون کشورهای متعددی به دنبال انرژی‌های جایگزین و پاک هستند.

کد خبر 5294062

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =