چین با پاکستان و ۲ کشور دیگر رزمایش نظامی برگزار می کند

ارتش چین برای اولین بار رزمایشی چند ملیتی جهت حفظ صلح با مشارکت نظامیانی از کشورهای مغولستان، پاکستان و تایلند ترتیب می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه «سی جی تی ان» چین خبر داد که این کشور رزمایشی مشترک با حضور نظامیان کشورهای پاکستان، مغولستان و تایلند با هدف حفظ صلح ترتیب داده است.

رزمایش بین المللی صلح با نام «سرنوشت مشترک-۲۰۲۱» از روز دوشنبه در استان «هنان» واقع در مرکز چین آغاز شده است.

طبق گفته این رسانه چینی، این اولین بار است که ارتش چین رزمایشی چند ملیتی جهت حفظ صلح با مشارکت نظامیانی از کشورهای مغولستان، پاکستان و تایلند ترتیب می دهد.

تمرین نظامی مذکور در یک پایگاه آموزش تاکتیکی تسلیحات ترکیبی ارتش آزادی بخش خلق چین در استان هنان این کشور در حال برگزاری است.

«عملیات مشترک نیروهای حافظ صلح چند ملیتی» هدف و سناریوی این رزمایش عنوان شده است و این تمرین نظامی در محیطی بسیار شبیه به میدان نبرد و مطابق با استانداردهای رزمی بین المللی، حرفه ای و واقع بینانه برگزار می شود.

انتظار می رود در این رزمایش تمرین های شناسایی در میدان نبرد، نگهبانی و گشت زنی امنیتی، حفاظت و اسکورت مسلحانه، محفاظت از غیرنظامیان، پاسخ به حملات خشونت آمیز و تروریستی، ساخت پایگاه عملیات موقتی، کمک های اولیه در میدان نبرد و کنترل همه گیری، انجام شود.

همچنین گفته می شود رزمایش مذکور که قرار است تا ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهرویور) ادامه داشته باشد، به منظور پاسخی به ابتکار «اقدام برای حفظ صلح» مطرح شده از سوی سازمان ملل، ارتقاء همکاری عملی و تلاش مشترک برای افزایش توانایی نیروهای آماده باش حافظ صلح در انجام وظایفشان، سازماندهی شده است.

منابع نظامی چینی پیشتر گفته بودند که ارتش چین در جستجوی چشم انداز ایجاد جامعه ای با آینده مشترک برای بشریت، به مشارکتی فعال تر در عملیات های صلح سازمان ملل ادامه خواهد داد و همیشه مدافع ثابت قدم صلح جهانی خواهد بود.

کد خبر 5299199

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =