رئیس جمهور مشکلات تیم های اقتصادی دوره های قبل راشناسایی کرده است

اصفهان - عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: به نظر می‌رسد رئیس جمهور برای فعالیت بهتر تیم اقتصادی خود، به خوبی نقص های تیم های اقتصادی دوره های قبل را شناسایی کرده است.

هادی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره تیم اقتصادی دولت اظهار داشت: در چند دولتی که تاکنون در ایران فعالیت می‌کردند تیم اقتصادی رهبری نداشت اما با توجه به اینکه وضعیت فعلی یک شرایط حاد است، به نظر می‌رسد رئیس جمهور به خوبی دریافته که تیم اقتصادی باید یک رهبر داشته باشد.

وی افزود: اگر وزرا با توجه به تعارض منافعی که در وزارتخانه‌های مختلف وجود دارد، نتوانند با یکدیگر هماهنگ باشند، کاری به پیش نمی‌رود. البته به نظر می‌رسد پس از ۴۰ سال خودمان هم به این نتیجه رسیده‌ایم که این ساختار کاری از پیش نمی‌برد بنابراین لازم است فرمانده‌ای تعیین شود تا بتواند امور مربوطه را اولویت بندی و در نهایت فعالیت‌های موجود را به پیش برد.

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان تصریح کرد: رئیس جمهور و افرادی که کابینه دولت را چیده‌اند به نظر می‌رسد تیم تقریباً یکسانی را انتخاب کرده‌اند اما یک نکته ضعف در این شیوه وجود دارد. بر اساس شناختی که نسبت به وزرا وجود دارد به نظر می‌رسد در حوزه فعالیت خود تخصص ندارند.

امیری اضافه کرد: تخصص در اینجا بدین معنی است که وقتی فردی در یک وزارتخانه مشغول به فعالیت می‌شود، محدودیت‌ها و ساختارهای آن وزارتخانه را به خوبی بشناسد. اگر اینگونه نباشد قطعاً نمی‌تواند کاری انجام دهد.

کد خبر 5299906

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha