هگمتانه در آتش اختلافات سیاسی می‌سوزد

همدان- استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین، امروز در آتش اختلافات سیاسی می‌سوزد و دود آن تنها به چشم مردم می‌رود.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها - محمدرضا بهرامی*: همواره رهبر معظم انقلاب اسلامی مسئولین و مردم را به وحدت و همدلی دعوت کرده‌اند و به مسئولین نظام در هر رده‌ای تاکید داشته‌اند که دودستگی در بین مردم به وجود نیاورند.

اما متأسفانه امروز در همدان که همواره همگی فعالان باید به دنبال انقلابی گری باشند اما متأسفانه برخی فضای دو قطبی را در دیار الوند حاکم کرده‌اند.

این دو دستگی و آتش اختلافات که تنها دود آن به چشم مردم شریف همدان رفته از سطح نمایندگان مجلس تا شورای اسلامی شهر همدان به شدت وجود دارد و کاملاً نیز در سطح جامعه حس شده است.

پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در برزخی قرار گرفته که بی سابقه بوده است. عدم تعیین و تکلیف استاندار همدان و هر نماینده به دنبال فرد مورد وثوق خود است و از طرفی دیگر اختلافات و دودستگی در شورای اسلامی شهر همدان که باعث شده چندین ماه شهر در بلاتکلیفی محض به سر ببرد.

در استان همدان کاملاً دخالت نمایندگان در انتصاب استاندار، شهردار و مدیران کل دستگاه‌ها ملموس است.

روز گذشته پس از کش‌وقوس‌های فراوان و جمله شنیده‌ها حکایت دارد و ندارد، وزارت کشور شهردار منتخب شورای اسلامی شهر همدان را رد کرد.

شهر همدان چندین ماه در بلاتکلیفی به سر برد و تنها در این میان مردم همدان ضرر کردند و باز هم همدانی‌ها باید منتظر باشند اعضای شورای اسلامی فرد دیگری را به وزارت کشور معرفی کنند و این موضوع به معنای ادامه بلاتکلیفی است.

عدم مشخص شدن استاندار همدان به دلیل چند دستگی، دو قطبی و تأثیراتی که مجمع نمایندگان بر وزارت کشور گذاشته‌اند باعث شده تا مدیران کل دستگاه‌های استان هم از این فضای موجود نهایت استفاده را برده و تعطیلی بیشتری بر استان حاکم شود.

حال و روز بسیاری از دستگاه‌های استان همدان امروز خوب نیست و نارضایتی کاملاً در بین مردم حس می‌شود و کسی هم پاسخگوی وضع فعلی نیست.

نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی و مجمع نمایندگان استان امروز اتحاد و همدلی را فراموش کردند و دو قطبی را در بین مردم ایجاد کرده‌اند و به جای اینکه به دنبال توسعه همدان باشند خود به نوعی ترمز حرکت همدان را کشیده‌اند و استان را در برزخ قرار داده‌اند.

اختلافات سیاسی و دو دستگی نه تنها در سطح نمایندگان بلکه در سطح شورای اسلامی شهر همدان که در اصل نه باید شوراها اسیر سیاست بازی شوند هم قرار دارد و در صحن اعضای شورا یکدیگر را مورد چالش قرار می‌دهند به جای اینکه به فکر منافع مردم باشند.

امیدواریم نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی و مجمع نمایندگان استان همچنین اعضای شورای اسلامی شهر همدان با قرار دادن منویات رهبری در سرلوحه کار خود با عملکرد خود مردم را از نظام جمهوری اسلامی ایران دلسرد نکنند و آتش اختلاف‌افکنی و دو دستگی را بین مردم روشن نکنند.

*فعال رسانه

کد خبر 5325493

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =