جزئیات لایروبی رودخانه‌های خرم‌آباد/ازساماندهی آبهای سطحی چه خبر؟

خرم‌آباد- لایروبی رودخانه‌های شهر خرم‌آباد در دستور کار متولیان امر قرار گرفته و به گفته مسئولان حوزه مدیریت شهری کار ساماندهی و جمع‌آوری آب‌های سطحی خرم‌آباد نیازمند به تامین اعتبار است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: لایروبی رودخانه‌های شهر خرم آباد همواره به عنوان یکی از مشکلات حوزه محیط زیست و عمران شهری خرم آباد مطرح بوده؛ از سوی دیگر در سال‌های اخیر به دلیل وقوع بارش‌های سیل آسا مسئله لایروبی رودخانه‌ها به عنوان یک دغدغه مهم مطرح شده است.

با آغاز فصل سرما، موضوع لایروبی رودخانه‌های شهر خرم آباد از سوی اعضای شورای اسلامی شهر و متولیان امر در شهرداری خرم آباد و آب منطقه‌ای لرستان در جلساتی مطرح و مورد پیگیری قرار گرفته است.

جزئیات لایروبی رودخانه‌های خرم‌آباد/ازساماندهی آبهای سطحی چه خبر؟

لایروبی رودخانه‌ها بر عهده شرکت آب منطقه‌ای است

سعید فتوحی شهردار خرم آباد در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به موضوع لایروبی رودخانه خرم آباد با توجه به نزدیک شدن به فصل بارندگی‌ها اظهار داشت: طبق رأی شورای حل اختلاف ادارات استان و همچنین کشور، این امر بر عهده شرکت آب منطقه‌ای استان است.

وی با تاکید بر اینکه قبلاً این موضوع بر عهده شهرداری بوده است گفت: با تصویب وزارت نیرو لایروبی رودخانه‌ها بر عهده شرکت آب منطقه‌ای قرار داده شد.

شهردار خرم آباد با بیان اینکه وظیفه وزارت نیرو است که این امر را انجام دهد گفت: همچنین پروژه ساماندهی و جمع آوری آب‌های سطحی در شهر خرم آباد از سوی شهرداری در حال انجام است.

جزئیات لایروبی رودخانه‌های خرم‌آباد/ازساماندهی آبهای سطحی چه خبر؟

وی با تاکید بر اینکه این پروژه در منطقه «میدان تیر» شروع شده و حدود ۷۰ درصد نیز پیشرفت فیزیکی دارد ادامه داد: بیشترین مشکل ما در حال حاضر مربوط به «سه راهی گلدشت» است.

سیلاب قابل پیش‌بینی نیست

شهردار خرم آباد افزود: در این راستا به دنبال تأمین اعتبار هستیم تا در این منطقه نیز کار ساماندهی و جمع آوری آب‌های سطحی را شروع کنیم.

مجید دریکوند عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد نیز در این رابطه گفت: لایروبی رودخانه از وظایف شرکت آب منطقه‌ای است.

وی عنوان کرد: از آنجا که سیل قابل پیش‌بینی نیست بهتر است هرچه زودتر در این باره اقدام شود چرا که اگر در این باره اتفاقی بی افتد آب منطقه‌ای مسئول است.

لایروبی رودخانه «کرگانه» در حال انجام است

داریوش حسن نژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال از محل اعتبارات سرمایه‌ای استان، مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای لایروبی رودخانه «کرگانه» در اختیار شرکت آب منطقه‌ای لرستان قرار گرفت.

وی بیان داشت: پیمانکار در این رابطه انتخاب شد و هم اکنون پروژه لایروبی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: هم اکنون فاصله بین پل «پیوستی» تا پل «بهداری» باقی مانده است که طی فردا یا پس فردا با باز شدن معبری که شرکت گاز مانع ورود پیمانکار به این قسمت شده، این بخش از پروژه هم انجام می‌شود.

جزئیات لایروبی رودخانه‌های خرم‌آباد/ازساماندهی آبهای سطحی چه خبر؟

نیاز کاملی به لایروبی رودخانه «خرم رود» نیست

حسن نژاد با تاکید بر اینکه با مابقی اعتبار، لایروبی رودخانه «خرم رود» انجام خواهد شد گفت: سال گذشته عملیات لایروبی رودخانه با تهاتر شن و ماسه با کارگاه‌های شن و ماسه و پرداخت وجه نقد انجام شده است.

وی افزود: سال گذشته با توجه به اینکه بارندگی آن چنانی نداشتیم، آورد رودخانه زیاد نبوده و نیاز کاملی به لایروبی نیست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه متأسفانه بعضی نقاط رودخانه به دلیل ریختن نخاله و همچنین بیرون آمدن درختچه‌ها نیاز به تنظیف دارد گفت: این امر باید از سوی شهرداری انجام گیرد و نظافت رودخانه را انجام دهد.

کد خبر 5330964

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =