محموله سرم‌های دپو شده در گمرکات احتمالاً مجوز ندارند

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: هر محموله‌ای که مجوز دارد، ترخیص شده و نباید در گمرک دپو شود، آنچه که اکنون در گمرکات مانده احتمالاً محموله‌هایی هستند که مجوز ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حیدر محمدی، با اشاره به تعیین تکلیف ترخیص سرم‌های دپو شده در گمرکات، افزود: بر اساس قانون، اقلامی که ثبت سفارش داشته و از نهاد مربوطه مجوز دارند، می‌توانند به گمرک وارد شده و پس از طی تشریفات مربوطه ترخیص شوند.

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه اگر کالایی که ثبت سفارش نکرده، مجوز نهاد مربوطه را نداشته باشد و به گمرک برسد، مقصر کیست، ادامه داد: بخش زیادی از کالاهایی که در گمرک هستند ثبت سفارش ندارند و جالب است که گمرک هم نمی‌داند کدام کالاهای موجود مجوز داشته و کدام محموله‌ها مجوز ندارند.

محمدی با تاکید بر اینکه ما بارها درباره این موضوع با گمرک نامه نگاری کرده و اعلام کرده‌ایم برای ترخیص کالاهایی که به گمرک می رسند به سازمان غذا و دارو دسترسی برخط داده تا ما اقدامات لازم را انجام دهیم؛ یعنی محموله‌ای که مجوز داشته ترخیص و اقلامی که مجوز نداشته باشند برگشت داده شوند. اینکه این موضوع، تعیین تکلیف نمی‌شود و گمرک مدام توپ را در زمین دیگر سازمان‌ها می‌اندازد، جای تعجب دارد.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در ادامه در خصوص ماجرای سرم‌هایی که اکنون در گمرک دپو شده‌اند، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو اعلام کرده است هر محموله‌ای که مجوز دارد، ترخیص شده و نباید در گمرک دپو شود. آنچه که اکنون در گمرکات مانده احتمالاً محموله‌هایی هستند که مجوز ندارند.

وی اظهار کرد: البته لازم به ذکر است شرکت‌هایی که با ارز دولتی دارو وارد می‌کنند تا ارز خود را تحویل نگیرند کالای خود را ترخیص نمی‌کنند؛ موضوع ارز مربوط به بانک مرکزی بوده و به سازمان غذا و دارو مرتبط نیست.

کد خبر 5331323

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha