خاورمیانه دیگر منطقه ای امن برای دشمنان نخواهد بود

کرمان - فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اسلام در حال پیروز شدن است، گفت: این منطقه دیگر به نقطه‌ای برای آرامش دشمنان خدا تبدیل نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشکر حسین سلامی عصر سه شنبه در همایش اعتلای بسیج در حسینیه ثارالله کرمان با تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: شهید سلیمانی یک عارف به تمام معنا و مجاهد خستگی ناپذیر بود. اگر بخواهیم بر حسب زمان جهاد او را رتبه بندی کنیم او ۴۰ سال بی وقفه جنگید. هر خط مقدمی برای جبهه اسلام ایجاد می‌شد او آنجا بود.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی استثنایی و بی مانند جهاد کرد، افزود: دشت‌ها، دره‌ها و ارتفاعات سرزمین‌های دور و نزدیک خاطره‌های باشکوه و حماسه‌های ماندگار از نبرد بی وقفه این مرد افسانه‌ای تاریخ و اسلام در صفحات سینه خود به یادگار دارند.

سردار سلامی بیان کرد: این مرد بزرگ در زمینه احیای عزت، حفظ نوامیس مسلمانان و ممانعت از سیطره کفار و مشرکان بر مسلمانان یک استثنای تاریخی است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: کرمان مهد ولادت اوست و مردم این دیار بازماندگان نسل فداکاری هستند که با او در میدان‌های عزت، شرف و کرامت امت اسلام و ملت ایران جنگیدند. به همین دلیل در هر نقطه‌ای از کرمان که پا می‌گذاریم عطر دل انگیر وجود معنوی این شخصیت بزرگوار عالم اسلام به مشام می‌رسد. برای کرمان و مردمان این دیار این یک افتخار بی نظیری است.

وی با اشاره به اینکه مردم قدر این شهید بزرگوار را می‌دانند و به آن می بالند، گفت: هر چه زمان بیشتر می‌گذرد حاج قاسم ما زنده‌تر تجلی می‌کند و جایگاه رفیع‌تری در قلب مؤمنان می‌یابد و ستایش برانگیزتر می‌شود. جایگاه رفیع معنوی این شخصیت و شکوه عرفانی او نشانه الهی بودن اوست.

سردار سلامی بیان کرد: اکثر افرادی که شهید سلیمانی را می‌ستایند او را ندیده‌اند، شاید داستان‌های کمی در مورد او شنیده‌اند اما او را عاشقانه دوست دارند و در وجودشان متجلی و همراه می‌بینند. زندگی در قلب‌ها و حیات در دل‌ها فقط برای انسان‌های الهی میسر است.

شهادت راز و رمز بقای امت اسلام است

وی افزود: او تازه آغاز شده است؛ آن‌هایی که بر حسب محاسبات مادی برنامه ریزی می‌کنند، همیشه اشتباه می‌کنند. اگر دشمن تصور می‌کند با شهادت انسان‌های بزرگ، بزرگی تمام و راه مسدود می‌شود و رهروان در راه می‌مانند و پرچم‌ها بر زمین می‌افتد، اشتباه می‌کنند.

فرمانده کل سپاه گفت: این اشتباه از همان صدر و بعثت اولیه اتفاق افتاد و دشمنان خدا اینگونه فکر می‌کردند که با زدن ضربت شمشیر به فرق مبارک امیرالمومنان به امامت امت خاتمه داده و پرچم فروزان آگاهی، ایمان، معرفت و جوانمردی بر زمین می‌افتد. اما امیرالمومنان همانگونه که در محراب در کعبه متولد شد در محراب مسجد کوفه دوباره به عنوان حقیقتی بزرگ‌تر متولد شد.

وی گفت: عاشورا هم نمونه‌ای است که از اینکه دشمنان خدا می‌خواهند نور خدا را با شمشیرهایشان خاموش کنند چگونه خداوند به این انوار مقدس تابش ابدی می‌دهد. آیا کسی دیگر می‌تواند نور پرفروغ و عالم تاب شخصت امام حسین (ع) را از فروغ بیاندازد؟

سردار سلامی بیان کرد: امام حسین (ع) هر روز آسمانی‌تر قلمرو هستی را تسخیر می‌کند، این خاصیت شهادت است. تا وقتی این معنا و حقیقت در پیکره امت متجلی است روح آزادگی، حریت و عزت میان مؤمنان و مسلمانان جاری است. شهادت راز و رمز بقای امت اسلام است.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: شهادت انسان‌های بزرگ یک امت را به تحرک وا می‌دارد، در قلب‌ها بعثت ایجاد می‌کند و ارزش اسلام را نشان می‌دهد.

دشمنان از انجام بازی‌های خطرناک ملت ایران منصرف شده‌اند

وی با اشاره به اینکه امروز ایران سربلند را با عظمت می‌بینیم، افزود: امروز ایران اسلامی در نظام جهانی صاحب یک صلابت پایدار، شکوه ماندگار و عظمت به رسمیت شناخته شده است. همه دشمنان از انجام بازی‌های خطرناک با این ملت و امت منصرف شده‌اند چرا که در میدان این مردم را آزموده‌اند.

وی بیان کرد: ملت امام حسین (ع) که فضائل مکتب عاشورا را در کالبد خود جاری می‌کند و برای جبران تنهایی امامان در آن دوره‌های تلخ از امامان فعلی امت خود حمایت می‌کند، به دشمنان نشان داده‌اند که نظام و ملتی که متکی بر مکتب اسلام و رسول خدا و ائمه اطهار و مکتب ولی امر است، شکست نمی‌خورد. هر کس در هر میدان سختی با این ملت درگیر شود محکوم به شکست است.

سردار سلامی عنوان کرد: امروز با چشم سر مشاهده می‌کنیم که دشمنان بزرگ و صاحب جلالت مادی و شکوه ظاهری که در کنار بی نظیرترین امپراطوری های تاریخ بشر هستند، در حال زوالند. آنچه در میانه این نبرد بزرگ عالم گیر در حال درخشش و قد کشیدن است امت اسلام است، امتی که متکی بر مکتب نایب امام زمان (عج) رهبر بزرگ امت است.

فرمانده کل سپاه گفت: ملتی که چنین تکیه گاه مطمئنی را برای پایداری و ثبات بنای باعظمت اسلام انتخاب کرده‌اند، شکست نمی‌خورند.

وی با اشاره به اینکه طراحی دشمن برای شکستن ما بسیار خطرناک و جدی بود، افزود: همه قدرت‌های باطل متحد شده بودند و آرایش قدرتمند سیاسی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی، اطلاعاتی، رسانه‌ای و روانی گرفته بودند تا این ملت را شکست دهند. ملتی که به نام اسلام سر از تاریخ در آورده بود و با انقلاب خود در حال تشکیل یک نقشه و جغرافیای جدید از منطق، حکمت و عدالت و آزادی بود اما این ملت از میان این همه توطئه‌ها و فتنه‌های خطرناک درخشید.

سردار سلامی بیان کرد: دلیل درخشش ملت ایران پیوند امام و امت با منطق اسلام است. وقتی کتاب خدا حاکم شد و روح خدا در پیکر جامعه دمیده و خون خدا جاری شد و ثارالله امتداد یافت؛ این ملت شکست ناپذیر شد.

مردم ایران آگاهانه و هوشیارانه دوست و دشمن را می‌شناسند

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: آنها می‌دانستند چند عنصر اصیل عامل اصلی قدرت ماست که اگر انها شکسته شود؛ این ملت فرو می‌ریزد. محاسبات آنها غلط بود اما آرزوهایشان وجود داشت.

وی گفت: آنها پی برده بودند تا وقتی سرچشمه قدرت و منبع روح و جان و عظمت وجود دارد و با نفوذ کلامش ملت‌ها را به حرکت در می‌آورد و تا وقتی که امام امت می‌درخشد و مردم گرد او جمع می‌شوند، به پای کلامش می‌نشیند و به اراده او برمی خیزند و به میدان می‌رود؛ چنین ملتی شکست ناپذیر است.

سردار سلامی بیان کرد: اینکه تمرکز تمام حملات دشمنان روی این مرکز ثقل و منبع قدرت و معنویت یعنی امام مسلمین است از این واقعیت ناشی می‌شود که دشمن هم تا حدودی متوجه این معنا شده است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: مردم ایران آگاهانه و هوشیارانه دوست و دشمن را می‌شناسند و تا آخر پای حرف ولی می‌نشینند و می‌دانند هر امتی زمانی سعادتمند است که به امام خود نگاه کند و از این ستاره درخشان راه را بیابد آن گاه گم نمی‌شود. این مساله یک سوی این طراحی خطرناک جهانی است که همچنان ادامه دارد اما مرتب دشمنان توسط ملت ایران، ناکام می‌مانند.

وی عنوان کرد: وقتی دشمن تراکم ملت را می بیند که با حرارتی بی نظیر دلدادگی خود را به رهبر اثبات می‌کند، عقب می‌رود و این تعقیب و گریز ادامه دارد.

سردار سلامی بیان کرد: مادامی که انقلاب اسلامی برخاسته از این ام القری نفوذ کرده و در سرزمین‌های دور دست جبهه ایجاد می‌کند، پیشانی جنگی را جلو می‌برد؛ هر کجا که دشمنان اسلام و ایران صف می کشند آنجا یک قدرت بزرگ متولد می‌شود تا وقتی که این نفوذ وجود دارد این قدرت شکست ناپذیر است. اینجاست که نقش برجسته حاج قاسم روشن می‌شود.

وی گفت: توطئه خطرناک دشمنان این بود که نفوذ و اتصال معنوی نظام، انقلاب و رهبری انقلاب با سایر بلاد اسلامی را قطع و مسلمانان را متفرق، منزوی و از یکدیگر متنفر کنند و اتصالات را در جسم اسلام بشکنند.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: دشمنان قصد داشتند جسم و روح اسلام را تکه تکه کنند بنابراین قدرت خود را در لبنان، سوریه، عراق، بحرین، یمن، افغانستان و… به کار گرفتند.

وی ادامه داد: هنر انقلاب این بود که در تمام این سرزمین‌ها قدرت آفرید، اسلام در چهره جوانان تجلی یافت و سازماندهی شدند؛ یک مرد میدان وجود داشت که مانند نخ تسبیح این دانه‌ها را به یکدیگر متصل کند و زنجیره قدرت را در جهان اسلام به هم پیوند دهد و یک سد مستحکم بسازد تا همه توطئه‌ها را درون این حلقه محاصره کرده و دشمنان را ناکام کند.

وی بینان کرد: شکست دادن دشمن در این جبهه کار سختی بود چرا که دشمن به کثرت قدرت نظامی خود می‌بالید و احساس می‌کرد بر تمام سیاست جهان مسلط است و همه قدرت‌ها به فرمان او هستند. کمی این مساله واقعیت داشت اما اشتباه محاسبات همین جا بود و مشاهده کردید که مسلمانان دشمنان را فراری دادند.

سردار سلامی ادامه داد: داعش توسط آمریکا ایجاد شد و رئیس جمهور قبلی آمریکا گفت که داعش را ما به وجود آوردیم. داعش با اتکا به قدرت نظامی آمریکا و سرزمین و جغرافیای بسیاری از متحدان آمریکا یک انفجار ایجاد کرد. برخی از حکام در کشورهای دیگر لرزیدند اما یک فرد مطمئن در میانه این معرکه حاضر شد جبهه تشکیل داد و دشمن را شکست و این توطئه خنثی شد.

یک قیام بدون بازگشت توسط مسلمانان شکل گرفته است

وی گفت: امروز در لبنان هر چه بیشتر عمل می‌کنند بیشتر در میدانی قرار می‌گیرند که تسلط آن در اختیار انقلاب است. سوخت را قطع می‌کنند، ارزش پول را پایین می‌آورند، اجازه برداشت پول از بانک‌ها را نمی‌دهند تا قحطی و گرسنگی موجب شود که این مردم اعتراض کنند اما با یک تدبیر زیبای سید مقاومت و حمایت نظام مقدس ما همه توطئه دشمن خنثی می‌شود.

سردار سلامی بیان کرد: دشمن مجبور شد تحریم سوریه را با دست خودشان بشکنند؛ این یعنی یک انقلاب بزرگ که دشمنش را وادار می‌کند آنگونه عمل کند که انقلاب می‌خواهد و دشمن هم توسط انقلاب مدیریت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یک قیام بدون بازگشت توسط مسلمانان شکل گرفته است، افزود: در یمن هر چه تلاش می‌کنند تا این مردم فقیر را به تسلیم وادار کنند، آنها قدرتمندتر می‌شوند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اسلام در حال پیروز شدن است، گفت: این منطقه دیگر به نقطه‌ای برای آرامش دشمنان خدا تبدیل نخواهد شد.

وی گفت: تهاجم به رهبری و سرزمین‌های اسلامی محاصره اقتصادی ملت ایران جزو دیگری از توطئه خطرناک دشمنان خدا بود و فکر می‌کردند می‌توانند ملت ایران را در بازی فینال به شکست و تسلیم و وادار کرده و از انقلاب پشیمان کنند.

وی گفت: در نبردهای بیرونی هم شهدای زیادی از همه کشورهای اسلامی از جمله ایران تقدیم شد زیباترین شهید مقاومت حاج قاسم بود. صبر، آگاهی، دسته و پنجه نرم کردن مردم با مشکلات باعث شکست دشمن شد. از مردم ما هم ناامید شدند؛ نه سلاح‌ها به کمک آنها آمد و نه تکفیری‌ها توانستند به نیابت از آنها کاری بکنند. محاصره اقتصادی و امید بستن به مردم هم جواب نداد چرا که هیچکس به فراخوان آنها اعتنا نکرد.

سردار سلامی بیان کرد: ما در حال پیشرفت هستیم و اول کار است و تازه آموخته‌ایم چگونه دشمن را پشت سر بگذاریم و مشکلات را حل کنیم.

کد خبر 5331812

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 6 + 6 =

  نظرات

  • ابوالفضل پیرانی ۰۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
   0 0
   سردار عزیز مابه عهدی که باشهدا می‌بندیم پایبندیم تشییع جنازه شهید شوشتری مسجدجامع سخنرانی کردی افتخارمااین است که درکنارشما بادشمنان اسلام قرآن واهلبیت بجنگیم انشاالله