راه های قانونی برای رفع مشکل اشتغال ایثارگران ایلام فراهم است

ایلام-مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام گفت: راه های قانونی برای رفع مشکل اشتغال جامعه ایثارگران ایلام فراهم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله تولیدی در جلسه شورای راهبردی توسعه استان با محوریت ایثارگران ایلام بیان کرد: این جلسه یکی از جلساتی است که می‌تواند با خروجی درست و کارشناسی خود، بسیاری از دغدغه‌های خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را مرتفع کند.

مدیرکل بنیاد شهید استان ایلام افزود: پناهگاه جامعه ایثارگری بنیاد است و ما به عنوان خادمین این قشر عزیز، وظیفه رسیدگی و پیگیری مسائل و مشکلات آنان را بر عهده داریم.

تولیده در ادامه گفت: استان ایلام یک استان ویژه است، مردم این استان در خط مقدم می‌جنگیدند و در بیابان‌ها آواره بودند، ولی همواره ایستادگی کردند و امروز نیز مشکلات استان را فقط خود ما می‌توانیم مرتفع کنیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر قانون به خوبی راه را برای رفع مشکل اشتغال جامعه معزز شاهد و ایثارگر که دغدغه اصلی این قشر عزیز بوده باز گذاشته است، از این رو اگر موانع اشتغال را از سر راه ایثارگران برداریم، قطعاً عاقبت به خیر خواهیم شد.

معاون توسعه منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام در این جلسه گفت: قانون تبدیل وضعیت ایثارگران چندین سال است که این ظرفیت وجود داشت ولی مورد استفاده قرار نگرفته بود.

امین دوست محمدی افزود: برای اجرای هر قانون مقرراتی وجود دارد که از طریق متولیان امر ابلاغ می‌شوند و قانون در این خصوص نیز به صراحت تاکید دارد که فرزند ایثارگر بعد از گذشت ۳ ماه باید تبدیل وضعیت گردد، ولی ممکن است در مقررات جاری و اجرای قوانین مشکلات وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: قانون تبدیل وضعیت شامل سه حوزه از قبیل شمولیت دستگاه اجرایی، شمولیت ایثارگران و شمولیت قراردادها می‌باشد. شمولیت دستگاه‌های اجرایی شامل کلیه دستگاه‌های ماده ۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران است و شمولیت ایثارگران نیز شامل کلیه نیروهای نظامی، وظیفه و بسیج است که از شهریور ماه ۱۳۵۹ تا مرداد سال ۱۳۶۷ به صورت مستقیم در جبهه حضور داشته‌اند. همچنین شمولیت قراردادها نیز شامل سه نوع قرارداد مستقیم با دستگاه اجرایی و قراردادهای شرکتی و حجمی است.

معاون توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همچنین افزود: از مجموع اقدامات انجام شده توسط همکاران در دستگاه‌های اجرایی تا این لحظه تعداد ۴۸۹ شماره مستخدم به صورت قطعی صادر شده است که تعداد ۳۶۲ مورد آنها بر اساس ظرفیت موجود در قانون برنامه ششم توسعه و بند "د" تبصره ۲۰ قانون است و این تعداد برابر ۷۴ درصد کل شماره مستخدم‌هایی بوده که تاکنون صادر شده است.

وی همچنین ادامه داد: از مجموع ۳۲۲ شماره مستخدمی که در سامانه وجود دارد تعداد ۱۶۴ مورد در قالب تبصره ۲۰ قانون بودجه سال جاری و تعداد ۱۵۸ مورد نیز در فرآیند انجام قرار دارد.

کد خبر 5332760

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 9 + 3 =

  نظرات

  • ناشنای AE ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
   0 0
   سه هست پرونده ما‌ در نوبت درصد جانبازی هست بعد از پنجاه سال سن کی به درد من می خورد امیدوارم زودتر رسیدگی شود