جریانات سیاسی در عزل و نصب‌های مدیران سهم خواهی نکنند

همدان- امام جمعه همدان گفت: بعضی از مردم و جریانات سیاسی در عزل و نصب‌های مدیران سهم خواهی نکنند و بگذارند استاندار با همفکری مجموعه‌های دلسوز انسان‌های کارآمد را انتخاب کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله شعبانی موثق امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان همدان در نماز جمعه همدان با بیان اینکه حمایت همه مردم و مسئولین از نماینده دولت لازم است، ادامه داد: ما امروز با مشکلات فراوان اقتصادی مواجه هستیم و همه از نزدیک این مشکلات اقتصادی مانند گرانی‌ها و نوسانات را حس می‌کنیم امروز لازم است و همه ما موظفیم فارغ از همه اختلاف سلیقه‌ها و نگرش‌های سیاسی از استانداری که توسط دولت انتخاب شده حمایت کنیم.

وی ادامه داد: بعضی از مردم و جریانات سیاسی در عزل و نصب‌های مدیران سهم خواهی و مهره‌چینی نکنند، اجازه دهند استاندار با همفکری مجموعه‌های دلسوز بنشیند و فارغ از نگاه‌های سیاسی انسان‌هایی که کارآمد هستند و می‌توانند کار را در این وضعیت سخت اقتصادی به پیش ببرند انتخاب کند.

شعبانی با ذکر این نکته که استاندار جدید توجه به جوانان داشته باشد افزود: ما در بین جوانان انسان‌های مستعد، مجاهد و کارآمد داریم به معنای واقعی کلمه به جوانان میدان داده شود و میدان را برای جوان‌تر ها باز کنند.

وی با با اشاره به اینکه مشکل اصلی استان بیکاری جوان‌ها و مشکل اقتصادی است لذا نگرش اقتصادی استاندار باید بسیار قوی باشد و ما انتظار عملکرد اقتصادی قوی داریم، ادامه داد: باید نگاه اشتغال محور در استان باشد زیرا استان همدان ظرفیت‌های صنعت پذیری و ظرفیت‌های سرمایه گذاری خوبی دارد و لازم است سرمایه گذار جذب شود و در زمینه‌های اعتبارات توجه‌های بیشتری شود استاندار محترم مانند رئیس جمهور در کنار مردم و مردمی بودن را حفظ کند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه اختلافات و جنایت‌ها مانند آنچه در افغانستان اتفاق می‌افتد توسط داعش و تکفیری‌ها و به نام اسلام انجام می‌شود و دشمن به اختلافات در جامعه اسلامی دامن می‌زند افزود: همه ما پیروان پیامبری هستیم که در مدینه عقد اخوت ایجاد کرد و بین مسلمان برادری و وحدت ایجاد کرد. در مدینه همان موقع هم اختلاف فکری بود اما پیامبر بزرگوار اسلام وحدت عقیدتی را مطرح کرد و فرمود در برابر دیگر مردمان یک امت هستید.

وی ادامه داد: اگر جامعه و کشورهای اسلامی که در منطقه هستند و یک میلیارد مسلمانی که در دنیا هستند یک امت واحد باشند آمریکا نمی‌تواند در منطقه اختلاف افکنی کند و اسرائیل نمی‌تواند در مرزهای کشور اسلامی قرار گیرد، مشکل اساسی جامعه اسلامی عمل نکردن به تعالیم پیامبر است، باید اختلافات را کنار گذاشت و بر محور پیامبر بزرگوار اسلام حرکت کرد.

شعبانی ضمن گرامیداشت یاد دانش آموزان قیام ۳۰ مهر ۵۷ خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان امروز ادامه دهنده همان مسیری هستند که دانش آموزان ۳۰ مهر ۵۷ آغاز کردند و با همان مجاهدت و انگیزه و اراده در همان مسیر حرکت خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در همدان اظهار کرد: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب یک منشور تربیتی است و برای تحقق این بیانیه توسعه فکری و بازسازی عقیدتی در آموزش و پرورش لازم است.

شعبانی ادامه داد: اگر قرار است بیانیه گام دوم محقق شود باید از لحاظ اندیشه و فکر و عقیده کارهای اساسی اتفاق بیفتد، طرح تحول که مسئله آموزش و پرورش است جدی گرفته شود، لازم است متولیان امر تبیین درستی از این بیانیه برای عزیزان داشته باشند.

وی افزود: از فردا سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان همدان آغاز خواهد شد به لحاظ اینکه آمار دقیق در زمینه نفوس و مساکن نداریم اعتبارات استان گاهی آسیب می‌بیند.

نماینده ولی فقیه افزود: متأسفانه آمار دقیقی از جمعیت خودمان در شهرستان همدان نداریم و آمارها مختلف است که اعتبارات ما در مسئله بهداشت و آموزش در خیلی از موارد به خاطر این قضیه آسیب می بیند که امیدواریم در این طرح با همکاری مردم اطلاعات خوبی به دست بیاوریم.

کد خبر 5333697

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =