لزوم استفاده ازظرفیت نخبگان/هیئت اندیشه‌ورز حوزه کشاورزی شکل گرفت

خرم‌آباد- نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان در استان، از تشکیل هیئت اندیشه‌ورز حوزه کشاورزی لرستان خبر داد.

آیت الله احمد مبلغی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به ظرفیت‌های لرستان در حوزه کشاورزی اظهار داشت: توانمندی‌های استان در این حوزه ویژه است و در این راستا یک هیئت اندیشه ورز در لرستان شکل دادیم.

تشکیل هیئت اندیشه ورز حوزه کشاورزی لرستان

وی با بیان اینکه مهندسان، کشاورزان، اصحاب عمل، کار، فکر، دانشگاهی و… در این هیئت اندیشه ورز عضو هستند افزود: حدود ۱۲ جلسه نیز از سوی این هیئت اندیشه ورز تا کنون برگزار شده است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: در این جلسات مشکلات حوزه کشاورزی از سوی اعضا مورد بررسی قرار گرفت.

آیت الله مبلغی با تاکید بر اینکه جمع بندی جلسات این هیئت اندیشه ورز به نهادهای مختلف و بالا دستی ارسال شد ادامه داد: ادبیات خوبی در این رابطه نسبت به استان شکل گرفت.

وی با تاکید بر اینکه متأسفانه بعد از برگزاری ۱۲ جلسه، با تغییرات مسئولان یک مرتبه جلسات دچار اختلال شد گفت: قرار بود که کنفرانس بزرگی را با حضور مسئولان بالا دست در استان برگزار کنیم و مباحث جمع بندی و نهایی شده در حوزه کشاورزی را با حضور مسئولان به عنوان پایه و مبنای کار قرار دهیم.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: جمع بندی این جلسات را به خبرگان رهبری، وزارت جهاد کشاورزی و… ارسال کرده‌ایم.

ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان در همه عرصه‌های لرستان

آیت الله مبلغی با بیان اینکه با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان در همه عرصه‌های استان و برگزاری این گونه جلسات بیان داشت: این امر به طور مثال باید در حوزه گردشگری استان نیز شکل بگیرد و در این حوزه باید برنامه‌های مشخصی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه لرستان اندیشمند زیاد دارد، مهندسان و متخصصان منزوی شده و غیر فعال هم زیاد دارد و کسی هم به سراغ آنها نمی‌رود بیان داشت: اینها همه ایده و اندیشه دارند، نخبگان استان باید به کمک لرستان بیایند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر سه چیز در لرستان رخ دهد، استان می‌تواند توسعه پیدا کند، که اینها شامل مدیریت، راهبرد و استفاده از نخبگان است.

آیت الله مبلغی با تاکید بر اینکه اگر از نخبگان استفاده نکنیم، راه خطا را می‌رویم گفت: نخبگان را باید به میدان آورد.

کد خبر 5335112

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =