حفظ میراث فرهنگی شهر ری وظیفه شهرداری است

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: حفظ میراث فرهنگی شهر ری و حل مشکلات معیشتی مردم، وظیفه شهرداری است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدامین توکلی زاده، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران بزرگ، در بازدید از امکان فرهنگی اجتماعی منطقه ۲۰ تهران و شهرستان ری، شاهد وضعیت این منطقه شد و حل مشکلات این منطقه را پیگیری کرد.

توکلی زاده ابتدا به مجموعه الزهرا (س)، برای بررسی امکانات ورزشی این مجموعه رفت. توکلی زاده با مشاهده وضعیت زمین چمن ورزشگاه شهر سالم، گفت: شرایط کیفی برای بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران این منطقه را مانند تعویض چمن‌های ورزشگاه را فراهم کنید و برای عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان، از عایق‌های صوتی برای ورزشگاه‌ها استفاده کنید.

وی افزود: با بررسی بیشتر امکان حضور بانوان برای استفاده از زمین چمن را فراهم کنید.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، با حضور در منطقه تاریخی شهر ری، برج طغرل و آرامگاه شیخ صدوق، از مجموعه فرهنگی و گردشگری ایوان ری بازدید کردند.

ایوان ری مجموعه‌ای است که از سال‌های قبل انقلاب، نقشه ساخت آن در کنار برج طغرل، کشیده شده بود که با گذشت سال‌ها و ممانعت‌های میراث فرهنگی، بالاخره، خرداد ماه امسال با حضور شهردار وقت افتتاح شد و بلافاصله پس از افتتاح به دلیل کمبودهای زیرساختی، بسته شد.

توکلی زاده با بازدید از سالن‌های مجموعه، دستور به پیگیری مشکلات آن را به مسئول مجموعه و شهردار منطقه ابلاغ کرد تا هر چه سریع‌تر شرایط استفاده از این مجموعه برای گردشگران و مردم فراهم شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، با حضور در بین مردم، از مشکلات محله ظهیر آباد جهت نوسازی ساختمان‌های ضلع شمالی ایوان ری، به وجود آمده است، باخبر شد و قول رفع این مشکلات را به اهالی محله این منطقه داد.

توکلی زاده گفت: حفظ میراث فرهنگی و رفع مشکلات مردم وظیفه ماست، باید با نگاهی کارشناسی شده به این مسئله داشت تا راه‌حلی که به میراث فرهنگی منطقه، که امانت آیندگان در دست ماست، آسیب نزند و مشکلات مردم نیز به زودی حل و فصل شود.

توکلی زاده با حضور در بوستان نغمه محله ظهیر آباد از نزدیک با مردم و نوجوانان این منطقه دیدار کرد و دستور داد تا یکی از دو زمین‌های چمن این بوستان برای استفاده بانوان فراهم شود.

بازدید از زورخانه تاریخی تختی، که در کنار برج طغرل قرار دارد، دلیلی شد که معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران بزرگ، به معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه ۲۰ تهران دستور رفع مشکلات فرهنگی، ورزشی و تاریخی این منطقه را داد.

معاون شهردار، در بازدید شهرک مسکونی گلستان در منطقه ۲۰ و منطق پاکستانی نشین، با حضور فرمانده انتظامی شهرستان ری، از آسیب پذیرترین محله‌ی منطقه‌ی ۲۰ تهران بازدید کردند.
شهرک مسکونی گلستان، به دلیل زیر ساخت فنی نامناسب درگیر مشکلات و مسائل متعددی است.

توکلی زاده و معاونت‌های مختلف شهرداری منطقه ۲۰ و فرمانده انتظامی شهر ری با حضور در مسجد این شهرک، پای صحبت‌های مردم گلستان نشستند.

نظام دوست، نماینده ساکنین شهرک گلستان در جمع مسئولین گفت: اصل مالکین این شهرک در سال‌های مختلف به دلیل مشکلات فرهنگی و اجتماعی این منطقه، از این شهرک فرار کردند. در حال حاضر ۱۱۰۰ واحد مسکونی در این شهرک دارای یک کنتور گاز هستند، هر ۵۰ واحد مسکونی نیز یک کنتور آب دارد.

وی افزود: معابر نامناسب، نداشتن آسفالت، زباله گردی، بالا زدگی فاضلاب، توزیع مواد مخدر و مشروبات الکی، بی‌کاری، عدم واکسیناسیون عمومی و خودکشی، از جمله مشکلات فرهنگی، اجتماعی و معیشتی این مجتمع مسکونی است.

نماینده مردم گلستان در ادامه اشاره کرد: نزدیک به ۷ الی ۱۰ درصد سرپرستان خانوار در این منطقه کارمند هستند، مابقی یا در شغل‌های فصلی فعالیت می‌کنند و یا کاملاً بی‌کار هستند. عمده مشکلات منطقه عدم امکانات اجتماعی مانند خانه سلامت و شغل برای امرار معاش است.

یکی از اهالی گلستان در ادامه افزود: مشکلات فرهنگی و اجتماعی در شهرک گلستان به قدری بالا است که در سه سال گذشته از بین ۱۰ هزار نفر ساکنین این شهر، ۴ نفر اقدام به خودکشی موفق کرده‌اند.

توکلی زاده پس از شنیدن مشکلات مردم و گزارش عملکرد مسئولین مربوطه، دستور داد تا واکسیناسیون عمومی در این منطقه سریعاً صورت بگیرد، تکلیف زمین‌های شهرداری که در سال‌های گذشته به مردم این منطقه جهت بهبود شرایط مجتمع اختصاص داده شده بود، مشخص شود و شرایط ایجاد مجموعه فرهنگی ورزشی و خدمات سلامت و همچنین اشتغال‌زایی برای سرپرستان خانوار و ایجاد شغل‌های خانگی برای زنان بد سرپرست یا خانواده‌های زن سرپرست به زودی مهیا شود و گزارش عملکرد سریعاً به معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران ارسال شود.

توکلی زاده به محله پاکستانی نشین در این منطقه رفت و با مشاهده وضعیت زندگی آن‌ها، و هم صحبتی با ساکنین آن منطقه، دستور داد تا مشکلات آب شرب و واکسیناسیون عمومی این مردم، در اسرع وقت اجرا شود.

در آخرین بازدید معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران بزرگ، پس از حضور در مسجد جامع ارشاد شهر ری و پاسخگویی به سوالات اهالی این شهرستان، برای بررسی وضعیت سوله‌های اسکان و گرمخانه‌ی محله ۱۳ آبان ناحیه ۳ منطقه ۲۰ تهران رفتند.

در این بازدید، کیفیت‌سنجی این سوله‌ها و بررسی وضعیت واکسیناسیون عمومی و بهداری این گرمخانه و کمبودهای مجدد آن رسیدگی شد و دستور به حل تمامی مشکلات مطرح شده در کمترین زمان ممکن به شهردار منطقه ۲۰ ابلاغ شد.

کد خبر 5339462

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =