ضرورت استفاده از تکنولوژی در حفاظت از اراضی ملی

زنجان- مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان باتأکید بر ضرورت استفاده از تکنولوژی در حفاظت از اراضی ملی، گفت: در استان زنجان اقدامات خوبی طی چند سال گذشته در این زمینه انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود بیات منش ظهر دوشنبه در آئین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت ملی زمین و مسکن استان زنجان در سالن شهید داود احمدی در محل اداره کل راه و شهرسازی زنجان، گفت: مجموعه یگان حفاظت ملی زمین و مسکن در استان زنجان فعالیت و اقدامات خوبی را طی چند سال گذشته انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه اداره راه و شهرسازی متولی حفاظت و نگهداری املاک دولتی در داخل محدوده شهرها و در حریم شهرها هستند و در راستای حراست از این اراضی باید از تصرفات جلوگیری کنیم، اظهار کرد: از زمان تشکیل یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان زنجان تاکنون سانتی متری از اراضی ملی به پرونده تصرفات اضافه نشده است و این یگان در نگهداری و حراست از اراضی ملی پیگیر بوده و از تصرفات ممعانت می‌کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه فرمانده سابق یگان حفاظت ملی زمین و مسکن در این استان شبانه روز برای حفاظت از اراضی ملی تلاش کردند، گفت: در کشور بحث زمین خواری و تصرفات به یک پدیده مخرب تبدیل شده ولی حضور این یگان برکات خوبی را به دنبال داشته است.

بیات منش با بیان اینکه موضوع ضابط قضائی یک حمایت قضائی از همکاران یگان حفاظت ملی زمین و مسکن است، ابراز داشت: تحقق این مهم قدرت و اعتبار همکاران در یگان را افزایش می‌دهد و فعالیت یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص ورود به جلوگیری از زمین خواری بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه اهمیت دادن به حمایت قضائی از یگان باعث می‌شود تا خادمین در حوزه املاک و مسکن خیال شأن راحت باشد، ابراز داشت: این مهم امنیت خاطری برای اداره کل راه و شهرسازی استان است تا دغدغه حفاظت از اراضی را نداشته باشند.

روند کاهشی تشکیل پرونده‌های کلاهبرداری و زمین خواری در زنجان

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان از کاهش تشکیل پرونده‌های کلاهبرداری و زمین خواری در استان زنجان خبر داد و گفت: یگان حفاظت ملی زمین و مسکن استان زنجان بسیار فعال و پویا است.

ایرج خانی پور افزود: طبق گزارش ارائه شده در استان زنجان حفاظت از اراضی ملی توسط یگان حفاظت ملی زمین و مسکن در استان مطلوب است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش شبانه روی پلیس تأمین رضایتمندی مردم است، اظهار کرد: باید رضایتمندی را به مردم به ارمغان بیاوریم و در این میان یگان حفاظت ملی زمین و مسکن در استان زنجان باید برای دفاع و حراست از اراضی ملی مدیریت لازم را داشته باشد.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه زمین خواری و کلاهبرداری زمین و مسکن از معضلات و مشکلات اساسی است، متذکر شد: عملکرد و برخورد پلیس نشان می‌دهد که برای جلوگیری از زمین خواری و کلاهبرداری و تصرف عدوانی باید هوشیاری بیشتر به خرج داد و در استان هم این مهم اتفاق افتاده است.

وی گفت: عملکرد ما در پلیس امنیت اقتصادی و برخورد پلیس پیشگیری در رسیدگی به پرونده‌های زمین خواری و کلاهبرداری تشکیل شده نشان می‌دهد مجرمین کمتر به سمت زمین خواری حرکت می‌کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه روند کاهشی تشکیل پرونده‌های کلاهبرداری و زمین خواری در استان زنجان را نسبت به سالهای گذشته را شاهد هستیم، گفت: این آمار نشان می‌دهد یگان حفاظت ملی زمین و مسکن استان زنجان بسیار فعال و پویا است.

خانی پور بر لزوم تقویت همکاری و ارتباط بین یگان‌های انتظامی تاکید کرد و ادامه داد: باید این همکاری‌ها مدیریت شود و همه پای کار باشند.

کد خبر 5346602

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =