تاثیر علامه طباطبایی در پیشبرد فلسفه اسلامی بررسی می‌شود

نشست مجازی «تاثیر علامه طباطبایی در پیشبرد فلسفه اسلامی» ‌با سخنرانی احمدرضا یزدانی مقدم، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کانون اندیشه جوان در ادامه سلسله نشست های هویت ایرانی نشست مجازی «تاثیر علامه طباطبایی در پیشبرد فلسفه اسلامی» ‌را برگزار می‌کند.

علامه طباطبایی از موثرترین علما و فلاسفه دوره معاصر است. ایشان ابتکارات فراوانی در فلسفه اسلامی به خصوص شرح فلسفه صدرایی داشته است. یکی از مهم‌ترین آثار وی، کتاب «اصول فلسفه و روش رئالیسم» است که شامل مقالات متعدد فلسفی ایشان است که نشان‌گر نوآوری علامه در فلسفه اسلامی و پیشبرد آموزه‌های فلسفه صدرایی است. در این کتاب علاوه براینکه از تحقیقات فلسفه اسلامی استفاده شده است، به آرا و نظرات دانشمندان و فلاسفه بزرگ اروپا نیز توجه شده است. کتاب «اصول فلسفه و روش رئالیسم» نخستین کتاب فلسفی اسلامی است که در مواجهه با شناخت فلسفی غرب نوشته شده است. و از مهم‌ترین مباحث این کتاب نقد فلسفه مارکس و به خصوص آموزه ماتریالیسم دیالکتیک است.

سخنران این نشست، احمدرضا یزدانی مقدم، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی است.

نشست مجازی «تاثیر علامه طباطبایی در پیشبرد فلسفه اسلامی» روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه ساعت ۲۱ در صفحه اینستاگرام کانون اندیشه جوان به نشانی @canoon_org برگزار می‌شود.

کد خبر 5346764

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =