مجلس منتظر برنامه‌های جایگزین برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است

محلات - عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: ادامه مسیر تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی خطاست و حذف آن هم ممکن است منشأ تورم‌ شود بنابراین مجلس منتظر برنامه های جایگزین دولت است.

علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در ارتباط با حذف ارز ۴۲۰۰ سه مسئله مدنظر است که باید از هم تفکیک شوند، از سویی وضعیت فعلی قابل تحمل نیست بخاطر اینکه سود حاصل از ارز ۴۲۰۰ فقط به جیب یک عده خواهد رفت و این بی عدالتی فساد زا است پس بهتراست حذف شود ولی باید تمام جوانب این طرح بررسی شود.

وی افزود: هم اکنون تورم در کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ عرضه می‌شوند بیشتر است اما از یک سوی دیگر این نگرانی در مجلس وجود دارد که آیا با حذف ارز ۴۲۰۰ تورم بیشتر نخواهد شد؟ پیشنهاد بنده این است که کالای اساسی در غالب کارت‌های اعتباری کالا به مردم پرداخت شود و به صورت پول نباشد.

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: خود پول تورم زا است و مشکلاتی عدیده ای به همراه خواهد داشت و از طرفی حذف کامل پول هم مقدور نیست و مشکل زا خواهد بود، لذا مجلس منتظر راهکارها و تصمیمات دولت در این راستا است و در صورتی که برنامه دولت منشأ تورم نباشد مجلس حمایت خواهد کرد.

سلیمی تصریح کرد: ادامه روش فعلی و نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی خطاست و حذف آن هم که ممکن است منشأ تورم شود بنابراین مجلس منتظر مسیر و الگوهای جایگزین دولت در این مسئله است تا برنامه‌ای ارائه شود که منشأ تورم نباشد.

وی در پایان بیان کرد: برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نباید عجله کرد و ابتدا باید کار کارشناسی و فنی انجام شود تا اگر در آینده بخواهیم این ارز را حذف کنیم تمهیدات لازم برای اقشار ضعیف جامعه اندیشیده شود و ریسک خطر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کاهش یابد.

کد خبر 5349548

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =