رفع همپوشانی بیمه ها با به روز رسانی اطلاعات بیمه شدگان

معاون آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، بر به روز رسانی اطلاعات سازمان های بیمه گر پایه و تکمیلی به منظور اجرای سریع تر رفع همپوشانی ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا میلابی، با اشاره به اینکه در حوزه خدمات الکترونیک در بیمه سلامت پیشرفت‌های بسیار خوب و قابل توجهی داشتیم، گفت: استان کرمان در این بحث جزو استان‌ها پیشتاز بود و قطعاً این پیشتاز بودن به سبب وفاق استانی است که بین مسئولین وجود دارد، لذا ما با همین وفاق نتایج خوبی در کرمان گرفتیم که باید این وفاق را به سطح ملی نیز تسری دهیم.

وی در زمینه استحقاق سنجی نیز گفت: مبنای این اقدام این بود که تمام سازمان‌های بیمه گر چه در سطح پایه و چه تکمیلی اطلاعات خود را در پایگاه اطلاعات بر خط بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت بروز رسانی کنند.

معاون آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت کشور اظهار داشت: اینکه سرویس استحقاق سنجی را کجا استفاده کنید حائز اهمیت است، البته چند مشکل در این زمینه وجود دارد، از جمله اینکه اطلاعات بیمه شدگان باید بروز رسانی می‌شد که در یک مقطع زمانی به سبب عدم بررسی همپوشانی از سوی سازمان‌های بیمه گر پایه و تکمیلی این کار انجام نشد.

وی ادامه داد: اشکالات موجود در این بخش باید بررسی شود، چرا که این بحث در بیمه سلامت در به روز ترین وضعیت خود قرار دارد و مشکل ما در عدم بروز رسانی سازمان‌های بیمه گر پایه و تکمیلی است.

میلابی با اشاره به برگزاری جلسات در شورای فناوری اطلاعات گفت: بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰ بیمه‌های تکمیلی نیز باید بحث استحقاق سنجی را جدی بگیرند که خوشبختانه این موضوع در حال انجام است.

کد خبر 5352379

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =