تعداد زنان خانه‌دار بیمه شده در خراسان‌جنوبی ۱۸ درصد افزایش یافت

بیرجند- مدیرعامل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: تعداد زنان خانه‌دار و سرپرست خانوار بیمه شده در خراسان‌جنوبی با ۱۸ درصد افزایش به هزار و ۶۲۸ نفر رسید.

علیرضا محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: آمار بیمه زنان خانه‌دار و سرپرست خانوار در خراسان‌جنوبی تا پایان سال ۱۳۹۹ به تعداد هزار و ۳۸۳ نفر بوده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه این آمار تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۰ به هزار و ۶۲۸ نفر افزایش یافته است، بیان کرد: مقایسه این آمار نشان از افزایش ۱۸ درصدی بیمه زنان خانه دار و سرپرست خانوار دارد.

محمدی ادامه‌داد: بیمه زنان خانه دار فرصتی استثنایی برای بانوان محترم است که بتوانند قدمی در راستای تأمین امنیت اقتصادی و اجتماعی برای دوران سالمندی بردارند.

وی افزود: همه زنان خانه‌دار فاقد پوشش‌های بیمه‌ای، دختران مجرد می‌توانند به عنوان بیمه شده اصلی از انواع خدمات و تعهدات درمان و مستمری، از کار افتادگی و فوت بهره بگیرند و علاقمندان می‌توانند یکی از انواع نرخ بیمه ۱۲ درصد، ۱۴ درصد و ۱۸ درصد را انتخاب و بر اساس دستمزد تعریف شده هر کدام نسبت به انعقاد قرار داد اقدام کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: افرادی که متقاضی استفاده از خدمات درمانی باشند باید علاوه بر حق بیمه مذکور سرانه درمان مربوطه را بر اساس نرخ مصوب سال ۱۴۰۰ پرداخت کنند

محمدی یادآور شد: در صورتی که همسر متقاضی بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی باشد، بانوان محترم می‌توانند به عنوان فرد تحت تکفل همسر خود و به تبعیت از وی و بدون پرداخت حق سرانه درمان از خدمات درمانی سازمان استفاده کنند.

وی ادامه‌داد: حدأقل سن برای انعقاد قرارداد ۱۸ سال و حدأکثر سن برای انعقاد قرارداد ۵۰ سال است و میزان سابقه قبلی افراد در تأمین اجتماعی در شرایط سنی فرد متقاضی لحاظ می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان‌جنوبی یادآور شد: پرداخت حق بیمه به صورت یک ماهه، دوماهه و یا سه ماهه است.

کد خبر 5353786

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =