راهنمایان گردشگری به اکسپوی دبی ۲۰۲۱ اعزام شدند

شالبافیان گفت: راهنمایان گردشگری ایران در هر نوبت به مدت دو هفته به اکسپوی دبی اعزام می شوند تا بتوانند مراجعه کنندگان به پاویون ایران را همراهی کنند امروز اول آذر سه نفر از آنها اعزام شدند.

علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره اعزام راهنمایان گردشگری به اکسپوی دبی برای راهنمایی بازدیدکنندگان از پاویون ایران به خبرنگار مهر گفت: برای اینکه بتوان از ظرفیت راهنمایان گردشگری مسلط به جاذبه‌های گردشگری کشور و توانمند در برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان در اکسپو استفاده کرد، طی فرایندی در همکاری با راهنمایان گردشگری کشور تعدادی از افراد واجد شرایط را دعوت به همکاری کردیم.

وی گفت: داوطلبانی که اعلام آمادگی کرده بودند مورد ارزیابی قرار گرفتند و از بین آنها تعدادی به صورت دوره‌ای در پاویون ایران حضور خواهند داشت تا هم به معرفی ایران و جاذبه‌های گردشگری بپردازند و هم مدیریت بازدیدکنندگان در پاویون ایران را به عهده بگیرند. بنابراین اولین گروه از راهنمایان گردشگری از امروز عازم امارات شدند. بقیه افراد نیز در قالب گروههای سه یا چهار نفره در فواصل زمانی ۱۲ تا ۱۵ روزه تا پایان مدت برگزاری اکسپو اعزام می‌شوند. امیدواریم با اعزام گروه اول بتوانیم مشارکت موثرتری را داشته باشیم و این افراد نیز حضور پررنگی ایفا کنند.

شالبافیان با بیان اینکه برای ما تفاوتی نداشت راهنمایان خانم و آقا عضو انجمن یا جامعه راهنمایان باشند گفت: داشتن چند توانایی در راهنمایان برای انتخاب آنها مهم بود از جمله مسلط بودن به زبان‌های انگلیسی یا عربی یا هر دو. داشتن حسن سابقه در شغل راهنمای تور براساس سابقه همکاری با وزارت میراث فرهنگی و مهمتر از آن تمایل برای اعزام.

وی افزود: در کنار این ویژگی‌ها گزارش مبسوطی از وضعیت پاویون ایران و کشورهای دیگر و کارهایی که باید انجام شود در اختیارشان گذاشته شده است. در واقع طی فرایند تعاملی یک ماهه توجیه شده اند که چه کارهایی باید انجام دهند. در زمان حضور نیز مکانیزمی تعیین شده تا گزارش‌های خود را به مسئولان مربوطه منتقل کنند.

معاون گردشگری با بیان اینکه ممکن است تا پایان دوره اکسپو به این جمع بندی برسیم که نیاز به اعزام تعداد بیشتری از افراد باشد گفت: پس از هر دوره ارزیابی خواهیم داشت بنابراین راهنمایانی که تمایل به حضور داشته باشند؛ بسته به توانمندی‌هایشان می‌توانند درخواست دهند.

کد خبر 5357479

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha