البرز در سرانه‌های بهداشتی و درمانی به توجه ویژه نیاز دارد

البرز - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه البرز در سرانه‌های بهداشتی و درمانی به توجه ویژه نیاز دارد، گفت: قطعا از برنامه‌های تحولی البرز در حوزه بهداشت و درمان حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین‌اللهی عصر پنج‌شنبه در جلسه دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه به واقع در حوزه بهداشت و درمان البرز بسیار کم‌توجهی شده است، اظهار کرد: هیچ کجای کشور به اندازه البرز با ضعف در زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی به نسبت جمعیت مواجه نیست.

وی بیان کرد: پیرو صحبت‌های استاندار بر این باور هستم که باید به البرز توجه ویژه‌ای صورت گیرد تا عقب‌ماندگی جبران شود و طبیعتاً زمان هم نیاز است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: حضور دکتر عبداللهی به‌عنوان استاندار در البرز یک فرصت طلایی محسوب می‌شود و با سوابق کاری و ویژگی‌های اخلاقی ایشان آشنا هستم و به طور قطع در حوزه اجرایی منشأ تحول خواهند بود.

وی با بیان اینکه پرداختن به حواشی مخرب، مانع پیشبرد اهداف می‌شود، تصریح کرد: در البرز شرایط فراهم است تا بسیاری از پروژه‌های درمانی اجرایی شود.

البرز میزبان پروژه‌های بزرگ درمانی شود

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: ضرورتی ندارد که پروژه‌های بزرگ درمانی در تهران اجرایی شود البرز می‌تواند در این راستا با توجه به امکاناتی که دارد پیشگام باشد.

وی افزود: رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز اختیارات لازم را دارد که طی برنامه‌ریزی با استاندار و نمایندگان مردم البرز اهداف استان را تعیین کرده و برای اجرا اقدام کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: قطعاً حمایت‌های لازم را برای خروج البرز از این شرایط خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دو مسئله مهم مطرح است یکی پیوست فرهنگی و دیگری پیوست عدالت بیان کرد: در کشور نیاز به اقدامات فرهنگی و البته اردوهای فرهنگی و تفریحی و اجرای طرح‌های بزرگی مانند طرح معرفت برای اساتید و دانشجویان داریم.

عین‌اللهی متذکر شد: در مورد وجود پیوست عدالت نیز چندین بار تاکید کرده‌اند، بنابراین اولویت حل مشکلات در این استان با مناطقی است که عقب ماندگی‌های بیشتری دارند.

کد خبر 5360753

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =