اجرای طرح بازسازی راه‌های روستاهای مشترک با معادن در دماوند

دماوند- رئیس اداره صنعت ومعدن شهرستان دماوند گفت: اجرای طرح بازسازی راه‌های مواصلاتی روستاهای مشترک دماوند با معادن در برنامه‌های سازمان صمت استان تهران است.

آرش آقاجان احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص راه‌های روستایی در دماوند اظهار داشت: طی سال ۱۳۹۹ مبلغ ۲۲۲ میلیون ریال بابت بازسازی محور انتهای خیابان ۹ دی تخصیص و طرح اجرا شد و در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳۰ میلیون ریال در مرحله شرح خدمات و ارزیابی پروژه محور زره در به مهرآباد و آماده سازی برای مناقصه گذاری و اجرا می‌باشد.

آقاجان احمدی گفت: این بودجه دولتی از محل ۱۵ درصد حقوق دولتی پرداختی معادن، با پیگیری نماینده مردم دماوند در مجلس و نایب رئیس کمیسیون صنایع معادن و سازمان صمت استان تهران که بازدیدهای میدانی مکرر نیز داشته اند تخصیص داده شده و با توجه به حجم عظیم پروژه این مبلغ احتمالاً برای بخشی از مسیر و یا بازسازی کلی با کمک مالی معادن مستقر در منطقه هزینه خواهد شد.

رئیس اداره صنعت ومعدن شهرستان دماوند بیان داشت: جهت اجرای بهینه بازسازی راه‌های معادن به ویژه مشترک با راه‌های روستایی پیگیری‌هایی از طریق وزارت راه برای تخصیص بودجه صورت گرفته که حتماً به نتایج مثبت حتماًً منتج خواهد شد و در برنامه آتی هماهنگی صمت و راه و شهرسازی قرار می‌گیرد.

وی افزود: راه‌های روستایی چندین بار در بازدیدهای میدانی مورد ارزیابی قرار گرفته اند که از جمله مسیرهایی که در مرحله بررسی جهت جذب و اختصاص بودجه دولتی می‌باشد و دارای اولویت است مسیر روستاهای بولان و تنگه است.

آقاجان احمدی افزود: برابر ماده ۲۸ قانون معادن دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند با توجه به موقعیت معادن و لزوم توسعه بخش معدن، محل وقوع معادن را جزاولویت اجرای طرح‌های خود قرار دهند و بر اساس ماده ۱۱۳ آئین نامه اجرای قانون معادن در اجرای ماده ۲۸، وزارت راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی، ارتباطات، نفت و کشور و سایر دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در اجرای طرح‌های توسعه‌ای و زیربنایی محل وقوع معادن را در اولویت خود قرار دهند و همکاری لازم با وزارت صمت به عمل آورند.

کد خبر 5362084

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =