دولت بدهی چند ده هزار میلیاردی خود به شهرداری را پرداخت کند

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: بازگشت تهران به دوره طلایی تنها در پرتو عملی شدن ۶ اصل میسر خواهد بود که گام نخست آن تسویه بدهی چند ده هزار میلیارد تومانی دولت به شهرداری است.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر شربیانی در جلسه علنی امروز شورای شهر در تذکری درباره پرداخت بدهی چند ده هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران گفت: شهر و شهرداری تهران در دوره های مختلف دولت در ۴ دهه اخیر هزینه های زیادی را در نبود دولت ها پرداخته آن هم در شرایطی که دولت ها اعتقادی به پرداخت قانونی حقوق پایتخت نشینان و شهرداری نداشته اند.

عضو شورای شهر بیان کرد: بازگشت تهران به دوره طلایی تنها در پرتو عملی شدن ۶ اصل میسر خواهد بود نخست اینکه بدهی چند ده هزار میلیارد تومانی دولت به شهر و شهرداری تهران تسویه شود.

شربیانی یادآور شد: گام دوم پرداخت سهم پنجاه درصدی دولت در ساخت و توسعه مترو و خرید اتوبوس و پرداخت سهم آن در یارانه بلیط مترو و اتوبوس است.

وی تاکید کرد: پرداخت سهم شهر تهران از جریمه های راهنمایی و رانندگی و عملیاتی و اجرایی شدن تضامین و وثیقه های کافی برای تحقق جذب سرمایه خارجی و اوراق مشارکت داخلی برای توسعه و عمران شهر تهران نیز ضرورت دارد.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران اصل پنجم بازگشت تهران به دوره طلایی را عملیاتی شدن تکالیف برجا مانده قانونی در تحقق مقوله «مدیریت یکپارچه شهری» دانست و گفت: افزایش سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده متناسب با نقش و سهمی که مردم تهران در درآمدهای مالیاتی کشور دارند، نیز ضروری است.

کد خبر 5362689

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =