نظام مهندسی نظارت بر اجرای پروژه‌های مسکن در زنجان را تقویت کند

زنجان-معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان گفت: نظام مهندسی نظارت بر اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن زنجان را تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید شاهین فر، با بیان اینکه حدود ۶ هزار واحد مسکونی در شمال و شرق زنجان پیمان سپاری شده است، گفت: همچنین حدود ۷ هزار واحد مسکونی هم در غرب زنجان در حال پیمان سپاری است و درمجموع بیش از ۲۱ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در استان شروع شده است.

وی با بیان اینکه نظارت مقیم پروژه‌های اجرا شده بر عهده سازمان نظام مهندسی ساختمان است، گفت: نظارت عالیه این پروژه‌ها بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان بوده که در راستای کیفیت افزایی پروژه‌ها، نظارت عالیه برون سپاری شده و از ظرفیت مشاورین ذی صلاح و با سابقه برای نظارت عالیه استفاده می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان تاکید کرد: برای پروژه‌های شروع شده در استان زنجان مشکلی از بابت نظارت، اجرا و ارجاع نظارت تاکنون نداشتیم و از ظرفیت مشاورین حقوقی موجود در سطح استان استفاده شده است و پروژه‌ها ناظر مقیم دارند و کارها را با قوت بیشتری نظارت می‌کنند.

شاهین فر با بیان این مطلب که در طراحی پروژه‌ها هم مشکل نداریم، متذکر شد: مشاورین حقوقی که در حال حاضر با آنها کار می‌شود ظرفیت طراحی را دارا بوده تا پاسخی برای دغدغه طراحی باکیفیت این پروژه‌ها باشد.

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه‌های مسکن در استان وجود ندارد

وی با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن، افزود: خلاء مشاورین حقوقی شاید برای تقاضای مسکن با توجه به ثبت نام‌ها برای چهار سال آینده خود را نشان دهد که در این میان سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان، با ظرفیت بیش از ۶ هزار مهندس که در این بین حدود ۳ هزار و ۸۰۰ مهندس دارای پروانه ساخت هستند، باید نظارت از پروژه‌ها را تقویت کنند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه‌های مسکن در استان وجود ندارد، افزود: برای چهار سال آینده برای ساخت پروژه‌های مسکن به تشکیل گروه‌های حقوقی بیشتری نیاز داریم.

شاهین فر با بیان اینکه ۱۳ مشاور حقوقی در سطح استان داریم، ادامه داد: با این تعداد قرار داد بسته شده و کار نظارت و طراحی را انجام می‌دهند.

کد خبر 5363611

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =