لزوم توجه به ابزار هنر در تولید محتواهای دینی

یزد- امام جمعه یزد با اشاره به اینکه صحیفه سجادیه کتابی بسیار ارزشمند است، گفت: لازم است به ابزار هنر در تولید محتواهای دینی توجه جدی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری، صبح سه شنبه در اولین جلسه بنیاد صحیفه سجادیه اظهار داشت: صحیفه سجادیه کتابی است که به مخاطبان خود درس زندگی می‌دهد و مباحث کاربردی بسیاری در زمینه‌های مختلف حقوقی و سایر حوزه‌ها دارد.

وی عنوان کرد: نحوه کاربردی و القا کردن محتوای این کتاب در بین مردم بسیار حائز اهمیت است و وظیفه داریم که به نحو شایسته ای این موضوع را برای همه اقشار جامعه در نظر بگیریم.

ناصری تاکید کرد: هر سطر صحیفه سجادیه یک درس است اما اینکه چگونه این درس‌ها را به مردم ارائه دهیم، هنری است که باید به آن تسلط پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی باید در نقاط دور دست نیز برگزار شود، اظهار داشت: باید از مشارکت جمعیت دانش آموزی به درستی استفاده شود و نوجوانان و جوانان را در این زمینه‌ها به کار بگیریم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حالی که دشمنانی که به دنبال تفرقه افکنی هستند، تبلیغات زیادی علیه شیعه انجام می‌دهند متأسفانه ما نتوانسته‌ایم بسیاری از حقایق مکتب تشیع را به جوانان ارائه کنیم.

وی یادآور شد: لازم است برای ارائه مطالب کتب ارزشمندی همچون نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و.... از ابزار هنر بیشتر استفاده شود و با سلیقه و شناخت ذائقه جوانان و نوجوانان، به تولید محتوا در این زمینه بپردازیم.

ناصری تصریح کرد: هرچه از این کتب ارزشمند غفلت کنیم، استعمارگران فرهنگ مدنظر خود را در جامعه ما مسلط می‌کنند که نمونه آن دوری جوانان از کانون خانواده‌ها، نگهداری از حیوانات خانگی و از بین رفتن عاطفه و از هم پاشیدن خانواده‌هاست.

وی تاکید کرد: در مورد بسط و گسترش این مطالب به جامعه باید به نحوی اقدام شود که این کتب ارزشمند به دروس مدارس افزوده شود و در کنار آن، نشر گسترده‌ای در فضای مجازی از محتوای آنها داده شود.

ناصری تصریح کرد: صحیفه سجادیه باید به زندگی مردم وارد و محتواهای ارزشمند این کتاب باید به برنامه زندگی مردم تبدیل شود.

وی بر لزوم استمرار این جلسات تاکید کرد و گفت: طرح‌ها و برنامه‌هایی که می‌تواند سبک زندگی را در جامعه به نحوه گسترده القا کند، جمع بندی و دسته بندی کنید و کار جدیدی در رابطه با گسترش فرهنگ صحیفه و سجادیه و تبیین سبک زندگی که امام سجاد (ع) در این کتاب مطرح کرده‌اند، ارائه دهید.

در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های دو ساله بنیاد صحیفه سجادیه، نشست‌های انجام شده با شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، سپاه الغدیر، اتاق اصناف، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و … ارائه شد.

کد خبر 5364217

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =