روزانه۳۵۰۰خودروی شوتی از کهگیلویه و بویراحمد می گذرند

یاسوج- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: روزانه سه هزار تا سه هزار و ۵۰۰ خودرو شوتی و قاچاق به صورت متوسط، از این استان می گذرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی احمدزاده بعدازظهر چهارشنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: علاوه بر تأثیرات زیادی که قاچاق کالا به اقتصاد وارد می‌کند، جاده‌های استان نیز به دلیل تردد زیاد شوتی ها به شدت ناامن شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا در استان تدوین می‌شود، گفت: باید با برنامه و حساب شده با این پدیده مخرب و شوم مقابله شود چرا که پدیده قاچاق کالا، پدیده‌ای شوم، مخرب و خانمان برانداز است که باعث از بین رفتن تولید و اشتغال پایدار، سرمایه گذاری و توسعه می‌شود.

احمد زاده تصریح کرد: مسئولین به پدیده قاچاق نگاه حاشیه‌ای نداشته باشند بلکه آن را مشکل جدی جامعه، تخریب کننده تولید، آسیب زننده بهداشت و مانع اصلی توسعه قلمداد کنند و اگر استان‌های مرزی به لحاظ قاچاق کالا ویژه هستند اما کهگیلویه و بویراحمد از استان فوق ویژه نسبت به پدیده قاچاق کالاست چون محل تردد و عبور بنادر به مرکز کشور است.

استاندار افزود: استان به لحاظ برخورداری از ابزار و امکانات برای مبارزه و مقابله با پدیده قاچاق در سطح سوم است که نیاز به توجه ویژه ای دارد و در مبارزه و مقابله با قاچاق کالا به خوبی برنامه ریزی نکرده‌ایم.

احمد زاده اظهار داشت: ظواهر اغلب کالاها و ارزان بودن برخی از آنها که فریبنده است مورد استقبال قرار گرفته و باعث آسیب به تولید ملی شده در حالی که کشورهای تولید کننده به سود خود می رسند و توسعه می‌یابند و آسیب‌های بهداشتی، خطرات جانی و مالی و معضلات اجتماعی برای مصرف کننده را به همراه دارند چرا که قاچاق ضد توسعه و نابود کننده است، مبارزه با آن باید با اراده جمعی، با جدیت تمام و برنامه ریزی شده در استان آغاز شود.

کد خبر 5365446

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =