«میرزا کوچک جنگلی» نماد هویت دینی و ملی ایرانیان است

رشت- رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه در پرتو شخصیت «میرزا کوچک» می‌توان از هویت دینی و ملی ایرانیان رونمایی کرد، گفت: حرکت و قیام «میرزا کوچک» موجب عزت کشور شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری عصر چهارشنبه در همایش گرامیداشت میرزا کوچک خان جنگلی با اشاره به اهمیت حفظ هوشیاری و بصیرت ملت، اظهار کرد: جامعه غافل از ظرفیت و امکانات و ریشه‌های خود بی خبر و بازیچه دست شیاطین می‌شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه یکی از بهترین راهکارها برای بیداری ملت، شناخت اسطوره‌ها و قهرمانان است، افزود: ملت غافل دچار هویت جعلی می‌شود و مورد غارت بیگانگان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه میرزا کوچک جنگلی بزرگترین هدیه گیلان به ایران بود، تصریح کرد: حرکت و قیام میرزا کوچک موجب عزت و افتخار فعلی کشور شد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه رهبر انقلاب گیلانی‌ها را مردمی مؤمن و دارای تاریخ افتخار آمیز می‌دانند، بیان کرد: از منظر کلام رهبری، گیلانی‌ها پرچم شیعه را تا یمن برافراشتند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه در پرتو شخصیت میرزا کوچک جنگلی می‌توان از هویت دینی و ملی ایرانیان رونمایی کرد، ادامه داد: طبق فرمایش رهبری میرزا کوچک در اوج مظلومیت و تنهایی مبارزه کرد و به شهادت رسید.

حاج علی اکبری با بیان اینکه حماسه جاوید میرزا بر اساس آموزه‌های دینی و معارف اهل بیت و با بهره گیری از یک حرکت تشکیلاتی بود، گفت: میرزا کوچک هرگز تحت تأثیر مکاتبی مانند مارکسیست قرار نگرفت و بر اساس قرآن و کلام اهل بیت با شرق و غرب و استبداد داخلی مبارزه کرد.

وی بیان داشت: ملت باید با مراجعه به تاریخ و قهرمانانی همچون میرزا در برابر جنگ شناختی و هویتی که پس از چله اول انقلاب از سوی استکبار در برابر ملت قرار گرفته، ضریب مقاومت خود را افزایش دهد.

حاج علی اکبری بیان اینکه دعوای ما با استکبار جهانی بر سر هویت است، تاکید کرد: ام المسائل نسل جوان هویت است و اگرچه برخی آدرس غلط می‌دهند اما جوانان ما با الگوگیری از شهدا راه را گم نمی‌کنند.

کد خبر 5365611

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =