زمینه اجرای عملیات آبخیزداری در همه حوضچه‌های آبخیز فراهم شود

بوشهر- امام جمعه دشتستان گفت: دولت و مجلس زمینه را برای اجرای عملیات آبخیزداری در تمام حوضچه‌های آبخیز کشور فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به ۱۲ آذر روز قانون اساسی اظهار داشت: قانون اساسی تبلور و تجسم انقلاب است.

امام جمعه دشتستان با اشاره به نگاه متعالی به جایگاه قانون اساسی در بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: قانون اساسی میثاق بزرگ ملی و دینی و انقلابی و ستون فقرات نظام و در حقیقت مرکز سلسله اعصاب نظام است.

وی گفت: عمل به قانون اساسی علاج اساسی دردهای این کشور است.

وی اضافه کرد: قانون اساسی ما یکی از مترقی‌ترین قانون‌های اساسی دنیا است و منشور واقعی انقلاب و خواست حقیقی مردم همان چیزی است که در قانون اساسی ما منعکس شده است.

وی گفت: هر امری که تخلف از قانون اساسی محسوب شود تخلف از روال صحیح حرکت انقلابی جامعه ماست وبر اساس این قانون اساسی می‌شود تمدن عظیم اسلامی را بنا نهاد.

امام جمعه دشتستان با اشاره ۱۶ آذر روز دانشجو گفت: رسالت دانشجو در نظام جمهوری اسلامی فراگیری دانش برای فهم و درک حقایق عالم هستی، رسیدن به جایگاه خودباوری و خود اتکایی، به دست آوردن تخصص همراه با تعهد و تهذیب، از میان برداشتن موانع و مشکلات تحصیل، تقویت روحیه ظلم ستیزی و استکبار ستیزی و توجه جدی به رسالت‌های انقلابی در جامعه یعنی آرمان گرایی و مطالبه گری در تمام منظومه‌ی آرمان‌های انقلاب اسلامی واقع بینی در آرمان خواهی – عمق در مطالبه گری و ارزش گرایی است.

وی با اشاره به جهاد تبیین و خدمت در گام دوم به مناسبت هفته مکتب انقلاب اسلامی گفت: از اهداف کلان طرح تبیین بیانات مهم و سرنوشت ساز ۱۲ آذر ۷۹ رهبر معظم انقلاب به عنوان شاکله مکتب انقلاب اسلامی برای شتاب بخشی، تحول و حرکت عمومی مردم به سوی تحقق اهداف انقلاب اسلامی است.

وی به اهداف خرد طرح جهاد تبیین اشاره کرد و افزود: آشنا و اقناع سازی خواص امت ساز با مکتب انقلاب اسلامی و چگونگی پیاده سازی نقشه راه دولت اسلامی، اقناع سازی خواص امت ساز با چالش‌ها و موانع تحقق دولت اسلامی و مواجهه هوشمندانه با آن، تلاش خواص امت ساز برای به صحنه آوردن مردم جهت تربیت امت دولت ساز در مراحل نظارت و مشارکت، آشنا و اقناع سازی خواص امت ساز نسبت به نقش و مشارکت جوانان در تشکیل دولت اسلامی و تحولات امت دولت ساز، آشنا سازی خواص امت ساز با عظمت‌های ملت ایران در نگاه رهبری و ظرفیت‌های بی نظیر آنها در خلق عظمت‌های پیش رواست.

امام جمعه دشتستان با اشاره به اینکه آبخیزداری مهمترین راهکار عبور از بی آبی است گفت: واقع شدن ایران در کمربند خشک و نیمه خشک جهان با متوسط بارندگی سالانه ۲۵۰ میلی متر یعنی یکم سوم متوسط جهانی، سه برابر بودن میزان تبخیر کشور از میانگین جهانی، سبب شده ایران در ردیف کشورهای دارای بحران آبی قرار گیرد و همواره با مسئله تنش آبی مواجه باشد

وی ادامه داد: کارشناسان معتقدند که در شرایط فعلی آبخیزداری سریع‌ترین، بهترین و در حال حاضر شاید تنها راه مقرون به صرفه برای نجات کشور از کم آبی است.

وی یادآور شد: آبخیزداری یکی از بخش‌های مهمی که با مشکل تأمین اعتبارات مواجه است، اما لازم است که دولت و مجلس با توجه بیشتری به این موضوع، زمینه را برای اجرای عملیات آبخیزداری در تمام حوضچه‌های آبخیز کشور فراهم کنند.

وی ضمن قدردانی از دکتر رضایی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: بابت دعوت از اعضای کمیسیون کشاورزی، معاونت وزیر جهاد، دیگر مسؤولین کشوری و استانی به شهرستان جهت بررسی و رسیدگی به مشکلات و مطالبات کشاورزان و باغداران تقدیر می‌کنم و امید است با پیگیری ایشان و دیگر مدیران استانی نتایج و ثمرات خوبی برای شهرستان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های درمان کمر شکن است افزود: بخشی از جامعه هنوز از بیمه درمانی برخوردار نیستند به گفته وزیر بهداشت هزینه‌های درمان، پرداخت از جیب مردم به ۴۳ درصد رسیده است و پوشش بیمه جمعیت ما هنوز کامل نشده است.

وی گفت: از طرفی خدمات بیمه‌ای نیز فراگیر نیست و بسیاری از پزشکان متخصص با بیمه‌ها قرارداد ندارند و بیمه شدگان نیز نمی‌توانند از بیمه شأن استفاده کنند.

امام جمعه دشتستان بیان کرد: متأسفانه در برخی موارد کسی که بیمار می‌شود باید همه زندگی اش را بفروشد تا بتواند از پس هزینه‌ها برآید, رهبری فرمود: فرد بیمار فقط درد بیماری داشته باشد و مشکل هزینه نداشته باشد لذا طرح پزشک خانواده باید اجرایی و عملیاتی شود.

کد خبر 5366622

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =