متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک صنعتی شیراز اهلیت سنجی شوند

شیراز – استاندار فارس گفت: علاوه بر اهلیت سنجی متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک صنعتی از فعالیت کسانیکه با گرفتن زمین و ساخت سوله، آنها را به افراد دیگراجاره می دهند جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هادی ایمانیه بعد از بازدید ۱۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز، در جلسه جمع بندی مسائل مطروحه در این بازدید گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در شهرک صنعتی برای اشتغال زایی بیشتر استفاده بهینه ای انجام شود.

وی با بیان اینکه مشکلات مطرح شده در این بازدیدها در کارگروه‌های تخصصی در استانداری فارس بررسی می‌شود، افزود: به دلیل تأثیر شهرک صنعتی شیراز در اشتغال زایی و کارآفرینی و نیز توسعه صنعتی استان، برنامه بازدید از شهرک صنعتی تداوم خواهد داشت.

استاندار فارس با تاکید بر لزوم تهیه گزارش دقیقی از وضعیت قراردادهای منعقد شده در این شهرک صنعتی و پایش وضع موجود، گفت: باید تدابیری اندیشید تا علاوه بر اهلیت سنجی افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در شهرک صنعتی هستند، از فعالیت آن دسته از متقاضیانی که با گرفتن زمین و ساخت سوله، آنها را به افراد دیگر اجاره می‌دهند نیز جلوگیری کرد.

استاندار فارس همچنین دستگاه‌های اجرایی را ملزم به خرید محصولات و کالاهای تولیدی درون استان دانست و افزود: دستگاه‌هایی که علیرغم تولید یک کالا درون استان، تولیدات مشابه سایر استان‌ها را خریداری می‌کنند، از طریق رسانه‌ها به مردم معرفی شوند.

ایمانیه همچنین خواستار استفاده حداکثری واحدهای تولیدی فارس از ظرفیت علمی دانشگاه‌های استان برای رفع مشکلات شد و افزود: برای تربیت نیروی ماهر نیز از ظرفیت مرکز فنی و حرفه‌ای استفاده شود.

وی افزود: در این زمینه شرکت شهرک‌های صنعتی طی فراخوانی نیازهای مهارتی و فنی واحدهای صنعتی را احصا کرده و در تعامل با اداره کل فنی و حرفه‌ای نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی اقدام کند.

کد خبر 5368396

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =