هویت، مردم و پیشرفت محورهای اتحاد مدیریت شهری و رسانه‌های مشهد

مشهد - شهردار مشهد گفت: رسانه‌ها و مدیریت شهری مشهد در سه محور و نقطه اشتراک دارند که می‌توانند در کنار هم به رشد مشهد کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عبدالله ارجائی در نشست هم‌اندیشی با اعضای قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی که با حضور جمعی از مدیران و فعالان رسانه‌ای استان برگزار شد، اظهار کرد: نقاط اشتراک و تماس بسیاری میان شهرداری و رسانه‌ها وجود دارد که از این میان سه محور برجسته‌تر هستند.

وی اضافه کرد: اولین محور و نکته اشتراکی که هم مدیریت شهری و هم رسانه‌ها نسبت به آن حساس هستند و آن را مطالبه می‌کنند، توجه به هویت شهر مشهد است.

شهردار مشهد مقدس با بیان این‌که آن ‌چیز که باعث شد سرعت جمعیت پذیری یک باغ خصوصی ظرف ۱۲۰۰ سال از تمام کهن شهرهای اطراف خودش گوی سبقت را ربوده و به ابر شهر بین‌المللی تبدیل شود، وجود مضجع منور امام رضا (ع) است، خاطرنشان کرد: اگر این فلسفه ذاتی را قبول داریم، باید بر تمام مناسبات ما حاکم شود و رفتار کنشگران اجتماعی از کالبد گرفته تا فرهنگ نیز منطبق با آن باشد.

وی بیان کرد: نمی‌شود که رفتارها و اقدامات با فلسفه ذاتی خودش تناقص داشته باشد؛ برای حفظ هویت شهر، در ابتدای کار سبک زندگی «خادم، زائر، مجاور» را برای اولین بار مطرح کردیم.

ارجائی ادامه داد: بر این اساس، سیاست اصلی فرهنگی ما در دوره ششم مدیریت شهری ترویج سبک زندگی خادم، زائر، مجاور و تسری صفات امام رضا (ع) به شهر است که این می‌تواند یک محور اشتراکی میان مدیریت شهری و رسانه‌های شهر امام رضا (ع) باشد.

وی با اشاره به این‌که دومین محور بعد از هویت شهر میان مدیریت شهری و رسانه‌ها، پیشرفت و توسعه شهر است، خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم که فردی دلسوز باشد و بر پیشرفت مشهد اتفاق نظر نداشته باشد.

شهردار مشهد مقدس با تاکید بر این‌که شرایط امروز ما در کشور استثنایی است، گفت: چه زمان دیگر می‌توان چنین شرایطی را پیدا کرد که مسئولان رده یک کشور اینقدر نسبت به مشهد هم‌نگاه، هم‌نظر و هم‌دغدغه باشند، اگر جای دیگری چنین ظرفیتی را حتی در رده دوم کشور داشت، استفاده‌های بسیاری از این فرصت می‌کرد.

وی افزود: واقعاً افسوس می‌خورم برای افرادی که هنوز در زمان‌های گذشته ایستاده‌اند، در حالی که باید به سمت افق‌های پیش‌رو حرکت کنیم و رسانه‌ها می‌توانند به این موضوع بسیار کمک کنند.

ارجائی با بیان این‌که برای پیشرفت شهر تنها ارتباط با مدیران ارشد کشوری کافی نیست، اظهار کرد: برای رسیدن به نتیجه مطلوب به یک نگاه مشترک نیز نیاز داریم، به‌عنوان نمونه برای توسعه سرمایه‌گذاری و پیشرفت شهر، حداقل به نگاه مشترک در حمایت از سرمایه‌گذاری سالم نیاز داریم.

وی گفت: در حال حاضر دیگر نمی‌توان شهر را با ۱۸ هزار میلیارد تومان شهرداری و ۴ هزار میلیارد تومان دولت اداره کرد، این مبالغ کفاف هزینه‌های روزمره شهر را هم نمی‌دهد چه برسد به توسعه شهر از این رو ناچار هستیم به سمت استفاده از ظرفیت‌های مردمی چه داخلی و چه خارجی برویم.

شهردار مشهدالرضا (ع) ادامه داد: باید برای پیشرفت مشهد باهم هم‌قسم شویم زیرا ممکن است دیگر فرصت خدمت برایمان اینگونه فراهم نشود، معتقدم و بر آن تاکید دارم که در راستای پیشرفت مشهد باید حمایت از سرمایه‌گذاری سالم یکی از اولویت‌های مشترکمان باشد.

وی به «مردم» به‌عنوان سومین محور اشتراک شهرداری و رسانه‌ها اشاره و اظهار کرد: رسانه بدون مردم چه معنایی دارد؟ شهرداری بدون مردم چه معنایی دارد؟ بزرگ‌ترین وجه مشترک شهرداری و رسانه کار برای مردم است.

ارجائی با اشاره به انتخاب رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط بین‌الملل شهرداری مشهد گفت: آقای نعمتی یکی از فعالان رسانه‌ای و فردی از میان شماست که این انتخاب برای اهالی رسانه‌های مشهد، استان و کشور پیام روشنی دارد.

وی ضمن تشکر از نقدهای رسانه‌ها، افزود: به‌عنوان خادم مردم مشهد از رسانه‌ها به‌عنوان چشم‌ها، گوش‌ها و زبان گویای مردم مشهد درخواست دارم تا روی منافع مردم با هم هم‌قسم شویم و کوتاه نیایم، شما به‌عنوان رسانه مطالبه کنید و ما به‌عنوان خادم مردم اجرا کنیم، شما دیده بانی کنید و ما حرکت و بدانیم که این فرصت‌ها به‌سرعت می‌گذرد.

کد خبر 5368645

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =