محدوده شهر همدان به ۷ هزار و ۴۰۰ کیلومتر می رسد

همدان- مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از الحاق ۶۸۰ هکتار زمین به محدوده شهری استان و تصویب آن در طرح جامع خبر داد و گفت: محدوده شهر همدان به هفت هزار و ۴۰۰ کیلومتر می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش حسینی در جمع خبرنگاران در خصوص روند رو به جلو طرح جامع شهری همدان، مطرح کرد: در سال گذشته با برگزاری ۱۰۵ جلسه کارشناسی طرح جامع شهر همدان از ۵ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع در سال ۱۴۰۰ به ۷ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع رسیده است.

وی ادامه داد: دولت با توجه به نیاز و سرانه شهر و آمار جمعیت وسعت شهر را مشخص می‌کند و ما در شهر همدان با ثبت نام‌هایی که در طرح نهضت ملی مسکن و اجرای ۶ مرحله طرح اقدام ملی که حدود ۵۰ هزار داوطلب ثبت نام کردند، ۶۸۰ هکتار از اراضی منطقه شورین را برای الحاق به محدوده شهر جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در طرح جامع همدان مطرح کرده‌ایم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه زمانی که در شورایعالی شهرسازی کشور موافقت شود، اراضی مذکور به محدوده شهر الحاق خواهد شد، خاطرنشان کرد: برای اراضی پیشنهادی در منطقه شورین جهت اجرای مرحله جدید طرح ملی مسکن معارض وجود دارد که با بررسی‌های انجام شده حق و حقوق مردم پرداخت خواهد شد.

حسینی با تصریح بر اینکه طرح جامع شهری با توجه به ضوابط و قوانین پیش می‌رود، سلیقه‌ای نیست، یادآور شد: این طرح، براساس جمعیت و نیاز شهر دولت اراضی مورد نیاز را به محدوده شهر اضافه می‌کند و شهر را گسترش می‌دهد.

وی ادامه داد: طرح جامع شهری ۱۰ سال قابل اجرا است و در صورتی که شهر توسعه یابد و یا افزایش چشمگیر جمعیت داشته باشد، طرح جامع بازنگری خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان در پایان در خصوص شفافیت طرح جامع همدان نیز تشریح کرد: در جلساتی که در استان برگزار شده است نمایندگان حضور داشته و زیر نظر کارشناسان و مشاوران طرح جامع بررسی شده است و نظراتی که در جلسات مطرح شده مورد بررسی قرارگرفته است.

کد خبر 5369920

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =