انرژی پاشنه آشیل کشور در سال‌های آتی/نیازمند خبرهای امیدبخش هستیم

بیرجند- نماینده مردم نهبندان و سربیشه گفت: انرژی پاشنه آشیل کشور در سال‌های آتی خواهد بود و برای پیشگیری از مشکلات احتمالی باید برنامه ریزی جدی در این حوزه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی نخعی شب گذشته در نشست خبری اظهار کرد: مجلس یازدهم در سخت‌ترین شرایط از نظر اقتصادی و سیاسی آغاز به کار کرد چرا که هم از نظر اقتصادی جامعه در تنگنا بود و هم حوادث تلخ آبان ۹۸ را سپری کرده بودیم.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از این مجلس به عنوان مجلس امید و انتظار یاد کردند، بیان‌کرد: در مجلس فعلی نیز اکثریت همکاران من دغدغه رفع مشکلات کشور و مردم را دارند.

نخعی گفت: متأسفانه ریشه بسیاری از مشکلات در قانون‌گذاری‌هایی است که کارشناسی دقیق نشده و یا با واقعیت مغایر و در برخی از موارد متضاد با هم است.

وی ادامه‌داد: آنقدر قانون و تبصره در کشور داریم که اگر کسی بخواهد کاری انجام دهد بالاخره برای آن یک تبصره پیدا می‌کند و اگر نخواهد کاری دهد هم برای عمل نکردن به آن یک ماده قانونی می‌یابد و رانت‌ها از همین جا شکل می‌گیرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه با تأکید بر اینکه موضوع انرژی پاشنه آشیل کشور در سال‌های آینده است، گفت: ساز و کار قیمت گذاری انرژی مشکلاتی دارد و حتماً باید در بحث انرژی در کشور برنامه‌ریزی‌های جدی داشته باشیم.

راهکارهای بهبود زیرساخت‌های انرژی در خراسان‌جنوبی

نخعی با اشاره به ضعیف بودن زیر ساخت‌های انرژی به ویژه در حوزه گاز در خراسان‌جنوبی و راهکارهای بهبود آن بیان‌کرد: یک راهکار این است که در قالب برنامه هفتم انتقال گاز از پارس جنوبی به خراسان جنوبی را بگنجانیم و همچنین اتصال خط هفتمی که تا سیستان و بلوچستان آمده را به خطی که از سرخش تا نهبندان آمده را پیگیری کنیم.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه گفت: یکی از مصوبات سفر رییس جمهوری به خراسان‌جنوبی، بحث خط انتقال فرآورده‌های نفتی از کرمان به بیرجند است که اجرای آن دنبال می‌شود.

وی در زمینه انتصابات در استان افزود: در مورد انتصاب استاندار خراسان‌جنوبی ما قصد اینکه مصداقی ورود پیدا کنیم، نداشتیم چون رهبر انقلاب هم نمایندگان مجلس را از این کار منع کرده بودند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه با بیان اینکه البته ما شاخص‌ها را مد نظر داشتیم، بیان‌کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی خراسان جنوبی بعد از درخواست وزارت کشور و با مشورت گزینه‌هایی را به وزارتخانه اعلام کردند اما در هر حال وزارت کشور صلاح دید از این گزینه‌ها عبور کند.

نخعی گفت: بعد از آنکه دولت برای استانداری به گزینه آقای جواد قناعت رسید، ما نیز با ایشان جلسه‌ای برگزار کرده و بعد از آنکه آقای قناعت را با تجربه (به ویژه تجربه استانداری) و دارای تخصص یافتیم، موافقت خود را اعلام کردیم.

وی ادامه‌داد: در حال حاضر کانون‌های مختلفی توسط ضد انقلاب تشکیل شده که با تولید محتواهایی مختلف مردم را ناامید کنند که راهکار مقابله با آن این است که کارهای خوب و امیدوارانه را به صورت هنرمندانه و بدون اغراق منعکس کنیم.

موافق طرح تسهیل کسب و کار و مخالف طرح صیانت بودم

نماینده مردم نهبندان و سربیشه گفت: ما اتفاقاتی خوبی چون اعمال تعرفه مناطق گرمسیری برای نهبندان، راه‌اندازی مجتمع سلامت و ایجاد دانشکده فنی و حرفه‌ای در نهبندان را داشتیم که بسیار حائز اهمیت است.

نخعی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس باید در موضوعات مختلف نظرات خود را به مردم انعکاس دهند، یادآور شد: از همان ابتدا بیان کردم که با طرح تسهیل کسب و کارها موافق بودم چرا که نکات بسیار مثبتی در آن بود.

وی افزود: اما در مورد طرح صیانت از فضای مجازی با آن مخالف بودم و در شرایط فعلی به مصلحت کشور نمی‌دانم.

کد خبر 5371226

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =