شهردار زنجان نباید براساس لابی‌گری و باندبازی انتخاب شود

زنجان-عضو شورای اسلامی شهر زنجان تاکید کرد: انتخاب شهردار زنجان باید بر مبنای اجماع اعضای شورا بوده و لابی‌گری و باندبازی در آن دخالت نکند.

انسیه ابوبصیری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سؤال امروز بسیاری از مردم این است که چرا جلسات شورای اسلامی شهر زنجان غیرعلنی برگزار می‌شود، گفت: این در حالی است که معتقدیم همه این جلسات باید همانند سایر جلساتی که توسط سایر دستگاه‌ها برگزار می‌شود، علنی و با حضور رسانه‌ها برگزار شود.

برخی اعضای شورای شهر زنجان قانون را زیرپا می گذارند

وی با بیان اینکه معتقدیم اگر حرف و عمل‌مان درست است، نباید جلسات را به صورت غیرعلنی برگزار کنیم، ادامه داد: شعار ما شفاف‌سازی است اما متاسفانه برخی از اعضای شورای اسلامی شهر زنجان برای اینکه کار خود را قانونی جلوه دهند، خود قانون را زیر پا می‌گذارند.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با یادآوری اینکه قانون به صراحت اعلام می‌کند که همه جلسات شورای اسلامی شهر باید به صورت علنی و شفاف برگزار شود، افزود: البته به جز موارد بسیار محدود که آن هم با صلاحدید اعضای شورا به صورت غیرعلنی برگزار می‌شود، نه اینکه شاهد برگزاری چندین جلسه غیرعلنی باشیم.

ابوبصیری با تاکید بر اینکه برگزاری جلسات به صورت غیرعلنی، آن هم به مدت طولانی باعث می‌شود که ابهامات زیادی علیه اعضای شورای اسلامی شهر به وجود آید، یادآور شد: همین مسئله سردرگمی مردم را در خصوص عملکرد اعضای شورای اسلامی شهر به دنبال خواهد داشت و همواره این سؤال در ذهن عموم خواهد بود که اعضای شورا مشغول چه کاری هستند.

وی با اشاره به اینکه چهار ماه معطلی به خاطر کاندیدایی که سرانجام نیز صلاحیت وی اخذ نشد، نوعی بی‌اعتمادی خلق خواهد کرد، گفت: همین مسئله باعث شد تا فصل کاری به خاطر معطلی‌ها و اصرار بر حضور یک فرد به اتمام رسیده و دیگر نمی‌توان کارهای عمران شهری شهرداری را که باید در فضای باز انجام شود، محقق کرد.

۶ نفر به عنوان کاندیدای تصدی شهرداری زنجان از طریق فراخوان معرفی شده‌اند

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه در حال حاضر امروز ۶ نفر به عنوان کاندیدای تصدی شهرداری زنجان از طریق فراخوان معرفی شده‌اند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که همهمه‌های تک سویه رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به گوش رسیده و قصد دارد نفراتی خارج از این فراخوان را به عنوان کاندیدا وارد این عرصه کند.

ابوبصیری با تاکید بر اینکه پنج نفر از اعضای شورای اسلامی شهر زنجان به صورت پوششی عمل کردند تا کاندیدای مورد نظر خود را به عنوان شهردار زنجان معرفی کنند، تصریح کرد: هر چند بعدها کتمان این قضیه شدند اما بعد از رد صلاحیت عباس راشاد، دوباره قصد دارند فراخوان را منحل اعلام کرده و افرادی خارج از این فراخوان را وارد عرصه کنند.

وی با بیان اینکه این پنج نفر متوسل به فردی شده‌اند که در حال حاضر سرپرست شهرداری است و در طول چند ماه گذشته که سرپرستی را بر عهده داشت، شاهد افزایش نارضایتی عموم از وضعیت شهر زنجان بودیم، افزود: تاکید ما این است که این فرد امتحان خود را در دوران سرپرستی پس داده است.

این عضو شورا با اشاره به اینکه مقرر شد استعلامی از وضعیت ۶ کاندیدای حاضر توسط دستگاه‌های ذی‌صلاح و نیز به واسطه دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر زنجان انجام شود، عنوان کرد: متاسفانه رئیس شورا به تنهایی اقدام به این کار کرده و مدعی شد که صلاح نبود دو نفر اقدام به این کار کنند، این در حالی است که این موضوع مصوبه جلسه قبلی شورای اسلامی شهر زنجان بود، به همین خاطر این اقدام در شأن و شخصیت شورا نبود.

ابوبصیری با تاکید بر اینکه رویکرد جدی ما این است که اجازه ندهیم فرد ناصوابی روی کار آمده و بر شهر مسلط شود، گفت: تک‌تک ما به عنوان اعضای شورای اسلامی نسبت به مردم این شهر متعهد هستیم تا در کارهای‌مان شفاف‌سازی داشته و نیز در انجام امورات محوله به نحو احسن اقدام کنیم که متاسفانه روند کارها به گونه‌ای است که وضعیت مطلوبی را شاهد نیستیم.

وی متذکر شد: امروز نفراتی را در زنجان داریم که به مراتب بهتر از فردی هستند که پنج نفر از اعضای شورا اصرار بر حضور وی برای تصدی شهرداری زنجان هستند، این در حالی است که انتخاب شهردار امروز بر روی یک مسیر باندبازی حرکت می‌کند.

رسانه ها برگزاری جلسات علنی و شفاف سازی را از شورای شهر زنجان مطالبه کنند

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با یادآوری اینکه انتظار ما از رسانه‌ها این است که برگزاری جلسات شورا به صورت علنی و شفاف را به عنوان مطالبه اصلی خود مدنظر قرار دهند، اظهار کرد: برگزاری جلسات به صورت غیرعلنی نباید باعث شود که اخبار دست دوم و کذایی به خورد رسانه‌ها داده شود. وقتی قانون به صراحت اعلام کرده است که جلسات شورا باید علنی برگزار شود، این به معنای شفاف بودن تصمیماتی است که برای مردم این شهر اتخاذ می‌شود.

ابوبصیری با ابراز تاسف از اینکه مردم زنجان سه ماه سر کار گذاشته شدند تا مدارک مربوطه را برای حضور در فراخوان شهرداری زنجان ارسال کنند، گفت: در همین راستا شاهد ثبت‌نام بیش از ۵۰ نفر برای تصدی شهرداری زنجان بودیم که این خود حاکی از اعتماد به این مجموعه بود، به همین خاطر ما نباید این اعتماد را زیر پا بگذاریم. ما به عنوان نمایندگان مردم باید در قبال کارهایی که در این حیطه انجام می‌دهیم، پاسخ‌گو باشیم.

وی با تاکید بر اینکه قول مساعد می‌دهیم که اگر شاکله شورای شهر سالم بنا شده باشد، چیزی جز منفعت شهر مدنظر این شورا نخواهد بود، عنوان کرد: اگر شهردار نیز با معیارهای درست و قانونی انتخاب شود، این شورا با قدرت پشتیبان شهرداری خواهد بود، به همین خاطر اگر فردی به معیارهای تعیین شده جهت تصدی شهرداری زنجان نزدیک باشد، انتخاب و از آن حمایت خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان تاکید کرد: شهردار باید با اجماع اعضای شورا انتخاب شود نه با لابی‌گری و باندبازی و در صورت تحقق این امر، خوشایند نبوده و یک ناکامی بزرگ تلقی خواهد شد.

کد خبر 5371257

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =