مجلس تا فراهم شدن زیرساخت‌ها در برابر حذف ارز ۴۲۰۰ مقاومت می‌کند

خمین - نماینده مردم خمین در مجلس گفت: مجلس در راستای حمایت از سفره اقشار مختلف مردم تا زمانی که از فراهم شدن زیرساخت‌ها اطمینان حاصل نکند، در برابر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مقاومت می‌کند.

علیرضا نظری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ از چرخه اقتصاد کشور یک ضرورت انکارناپذیر است و مورد توافق مجلس و دولت است اما این مسئله مستلزم رعایت پیش شرط‌هایی است.

وی افزود: دغدغه نمایندگان مجلس نحوه اجرا این طرح است. حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید به شکلی انجام شود که کمترین آسیب را برای اقشار مختلف از جمله بخش کشاورزی، صنعت و سایر اقشار مردم در پی داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: اگر چه نشست‌هایی با کارشناسان جهاد کشاورزی وزارت صنعت صورت گرفته که زیرساخت‌های لازم فراهم شود اما با این وجود تا زمانی که مجلس خود به اقناع نرسد و از مهیا بودن زیر ساخت‌های مورد نیاز اطمینان حاصل نکند در برابر حذف ارز ۴۲۰۰ مقاومت خواهد کرد. مقاومت مجلس به این دلیل است که از ضرر احتمالی به تولیدکنندگان، صنوف و سفره اقشار مختلف مردم جلوگیری کند.

نظری تاکید کرد: بحث حمایت از سفره مردم از شروع فعالیت مجلس یازدهم مورد توجه بود و البته دغدغه دولت سیزدهم نیز همین است بنابراین مردم باید به این اطمینان برسند که با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حمایت از سفره مردم همچنان ادامه خواهد داشت اما روش حمایت تغییر می‌کند.

کد خبر 5392773

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =