توسعه و حمایت از فعالیت‌های مردمی حوزه بانوان در استان قزوین

قزوین – مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین از توسعه و حمایت از فعالیت‌های مردمی اثرگذار در حوزه بانوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر کبری علیخانی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با شورای اندیشه‌ورز تشکل دخترانه نورا، وجود این تشکل در قزوین را نعمتی بزرگ دانست و اظهار کرد: این تشکل می‌تواند ضعف‌ها و مشکلاتی که مدارس و دانشگاه‌های ما نتوانستند پوشش دهند را پوشش و به رشد دختران کمک کند.

وی افزود: زمانی که شاهد فعالیت‌های مردمی و رشد آن در جامعه هستیم به ساختن تمدن اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری بیشتر امیدوار می‌شویم.

مدیرکل خانواده و امور بانوان استانداری قزوین عنوان کرد: با وجود آسیب‌های اجتماعی که در جامعه وجود دارد و همچنین تلاش‌های بی وقفه دشمن با دیدن چنین تشکلات و کارهای مردمی انسان امیدوارتر می‌شود ولی این کارها باید با سرعت بیشتری انجام شود و گسترش پیدا کند.

وی با بیان اینکه بیشترین امید و سرمایه گذاری که قرار است انجام دهیم بر روی توسعه و حمایت از فعالیت‌های مردمی اثرگذار در حوزه بانوان است بیان کرد: درست است که دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های دولتی وجود دارند اما این دستگاه‌ها باید به جای تصدی گری به دنبال تقویت گروه‌های مردمی برای ایفای نقش باشند.

علیخانی اضافه کرد: هرجا بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل مردم برای پیشبرد اهداف انقلاب استفاده کنیم بدون شک خروجی آن، خروجی آن متفاوت و اثرگذارتر خواهد بود.

وی تاکید کرد: تشکل‌های مردمی مذهبی همچون نورا که ظرفیت‌های مردمی قوی دارند می‌توانند با ورود به موضوع آسیب‌های اجتماعی، نقش مهمی را در حوزه زنان و دختران ایفا کنند.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری قزوین تاکید کرد: دختران در سنین نوجوانی اثرگذاری بسیار زیادی از معلمان و مربیان خود می‌گیرند و بر همین اساس تشکل‌های مردمی اینچنینی می‌تواند اثر ماندگاری را بر روی این نسل بگذارد.

وی با بیان اینکه برخوردهای تشکیلاتی مناسب با این نسل از دختران به قدری مهم و اثرگذار است که می‌تواند سبک زندگی یک دختر را برای همیشه تغییر دهد و بر همین اساس مدیران تشکلات نباید نقش تشکل مردمی خود را کمرنگ بدانند.

علیخانی خاطرنشان کرد: تشنگی و تمایل جذب دختران دانش آموز برای رسیدن به این مجموعه‌ها، می‌تواند در تغییر سبک زندگی آنها تأثیر گذار واقع شود.

وی در پایان یادآور شد: مجموعه‌های فرهنگی در استان قزوین باید با پرهیز از رفتارها و اجرای برنامه‌های سطحی به صورت عمیق و اثرگذار برای بانوان و دختران امروز جامعه ما برنامه داشته باشند.

کد خبر 5399118

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =